نایلون حبابدار در چه اندازه هایی تولید می شود؟

نایلون حبابدار با کیفیت

نایلون حبابدار یکی از محبوب ترین محصولات جهت بسته بندی کالاهای مختلف می باشد. حباب های پر از هوای این نایلون ها می توانند به راحتی و بدون تلاش اضافی از وسایل شما محافظت کنند. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که نایلون های حبابدار در چه سایز و اندازه ای تولید می شوند؟ در ادامه توضیحاتی در این خصوص ارائه می دهیم.

 

نایلون حبابدار با کیفیت

نایلون حبابدار

نایلون حبابدار در انواع دو لایه و سه لایه تولید می شود. نایلون های حبابدار علاوه بر داشتن شفافیت، از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند. حباب های هوای روی این نایلون ها به طول 2 الی 20 سانتی متر است. به همین دلیل تا میزان زیادی می تواند ضربه را کاهش دهد و از محصول در برابر ضربات احتمالی محافظت کند.
دقت داشته باشید که نایلون حبابدار را می توان به صورت برش خورده کاور و یا پاکت نیز تولید کرد. عرض این نایلون ها می تواند 15 الی 300 سانتی متر باشد. نایلون های حبابدار دارای مزایای زیادی هستند. از مهم ترین مزایای آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • امکان بسته بندی محصولات شکننده
 • امکان بسته بندی شیشه های خودرو، آینه ها، چراغ ها و … در صنعت خودروسازی
 • امکان بسته بندی در و پنجره و محافظت از آن ها
 • امکان بسته بندی لوازم خانگی (مانند: لوازم حساس آشپزخانه و …)

کاربردهای نایلون حبابدار

نایلون های حبابدار به دلیل ویژگی های خاصی که دارند، در صنعت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. از مهم ترین کاربردهای نایلون حبابدار می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • بسته بندی انواع محصولات حساس، شکننده و آسیب پذیر
 • جا به جایی لوازم خانگی و صنعت تولید لوازم خانگی
 • بسته بندی و جا به جایی قطعات حساس کامپیوتر
 • در تمامی اتوبارها و شرکت های باربری
 • در صنعت تولید شیشه و جا به جایی شیشه
 • در صنعت الکتریک

دقت داشته باشید که استفاده از نایلون حبابدار از آسیب دیدن فیزیکی و خراش محصول جلوگیری می کند. همچنین این نایلون ها به عنوان یک عایق خوب جهت جلوگیری از اتلاف انرژی مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید: چاپ روی نایلون حبابدار

سایزهای مختلف نایلون حبابدار

اگر تمایل به بسته بندی اسباب و اثاثیه منزل خود دارید، می توانید از نایلون حبابدار، کیسه های پلاستیکی، رول های کاغذی و … جهت محافظت از آنها استفاده کنید. ولی چگونه می توانیم بهترین و مقرون به صرفه ترین گزینه را جهت بسته بندی انتخاب کنیم؟
پیش از خرید موارد ذکر شده، ابتدا باید در مورد آن ها اطلاعاتی کسب کنید. به عنوان مثال: کدام یک از آنها انعطاف پذیرتر است؟ کدام یک از آن ها مقاوم تر و ارزان تر است؟ کدام یک از گزینه های موجود برای بسته بندی وسایل مناسب تر است؟ نایلون حبابدار یکی از بهترین و ایده آل ترین محصولات جهت بسته بندی وسایل می باشد. این نایلون ها تنوع بالایی دارند و بارها می توانید از آن ها استفاده کنید.
نایلون های حبابدار در دو حالت ریز و درشت و دو مدل 2 لایه و 3 لایه برای محافظت از وسایل های گوناگون تولید و ارائه می شوند. نایلون های حبابدار را از نظر سایز بندی می توان به 5 گروه زیر دسته بندی کرد:

 

 • ۵ میلی متر
 • ۱۰ میلی متر
 • ۱۵ میلی متر
 • ۲۰ میلی متر
 • ۲۵ میلی متر

شما می توانید این محصول را در عرض های مختلفی خریداری نمایید. ولی رایج ترین عرض نایلون حبابدار در بازار، 10 الی 250 سانتی متر می باشد. نایلون حبابدار در مقایسه با سایر مواد بسته بندی سبک تر بوده و می تواند از آسیب دیدن محصولات شما جلوگیری کنید.

 

نایلون حبابدار با کیفیت

رابطه سایز نایلون های حبابدار و کیفیت بسته بندی لوازم

همانطور که اشاره شد، نایلون های حبابدار در سایزهای مختلفی تولید و ارائه می شود. برای اینکه بتوانید به صورت صحیح از لوازم با ارزش خود مراقبت کنید، باید سایز مناسبی انتخاب کنید. به عنوان مثال: شما نمی توانید برای بسته بندی لوازم شکننده و سنگین خود از حباب های 5 الی 10 میلی متری استفاده کنید؛ زیرا امکان آسیب رسیدن به لوازم شما در اثر ضربه و فشار وجود دارد.
در واقع شما باید متناسب با نوع لوازم خود، بالشتک حبابی را انتخاب و مورد استفاده قرار دهید. اگر در این زمینه تجربه خاصی ندارید، می توانید از افراد ماهر و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. بالشتک حبابی دو لایه رایج ترین گزینه جهت بسته بندی عمومی می باشد. این پلاستیک با وزن متوسط تولید شده و از مقاومت خوبی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: مقایسه ضخامت نایلون های حبابدار

رول نایلون حبابدار

نایلون حبابدار در واقع نایلونی است که دارای حباب هایی به قطر 10 الی 30 میلی متر و ارتفاع های 10 الی 12 میلی متر به عرض 10 الی 220 سانتی متر می باشد. از این محصول جهت بسته بندی و محافظت کالاها استفاده می شود. اینکه از نایلون دو لایه یا نایلون سه لایه با ضخامت های مختلف استفاده کنید، بستگی به کاربرد مورد نظر دارد.
نایلون های حبابدار در اغلب صنایع و کارخانه ها جهت بسته بندی و سالم عرضه نمودن کالاها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به تنوع نایلون های حبابدار، شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چه نایلونی برای بسته بندی مناسب است؟
نایلون های حبابدار به دلیل داشتن حباب هایی در سطح خارجی خود مثل یک بالش نرم عمل می کنند. این حباب ها با هوا پر شده اند و امکان محافظت از کالاهای مختلف را فراهم می کند. در واقع این نایلون ها مانند یک ضربه گیر فوق العاده عمل می کنند. دقت داشته باشید که سایر نایلون ها قابلیت ضربه گیر بودن را ندارند و نمی توانند از کالاهای شما محافظت کنند.
اگر می خواهید از وسایل خود در برابر ضربات احتمالی حفاظت کنید، قطعا نایلون حبابدار بهترین گزینه برای شما به حساب می آید.

استفاده از نایلون های حبابدار برای اسباب کشی

در سال 1960 نایلون های حبابدار برای اولین بار تولید شدند و از آن موقع تا به حال تبدیل به بخشی ضروری در حمل و نقل شده اند. در واقع کاربرد اصلی نایلون حبابدار محافظت از وسایل در حین جا به جایی می باشد. حباب های هوای روی نایلون ها مانند بالشتکی انعطاف پذیر و بادوام عمل می کند که مانعی محکم در برابر ضربات احتمالی است.
لازم به ذکر است که بالشتک حبابی یا همان نایلون محافظ یک ماده بسته بندی کامل به حساب می آید. این نایلون ها به گونه ای طراحی شدند که می توانند از محصولات شما به خوبی محافظت کنند. البته گزینه های دیگری نیز برای بسته بندی لوازم منزل در زمان اسباب کشی وجود دارد، ولی هیچ کدام از آن ها به اندازه بالشتک های حبابی مناسب تر و بهتر نمی باشند.
به همین دلیل امروزه نایلون های حباب دار تبدیل به یکی از مواد بسته بندی مورد علاقه شرکت های باربری شده است. سلول های پر از هوای این نایلون ها می توانند به راحتی دور وسایل مورد نظر شما بپیچند و از آن محافظت کنند. با انتخاب نایلون حبابدار، در واقع یک بسته بندی همه کاره و قابل اعتماد دارید.

اهمیت طول و عرض نایلون حبابدار

پیش از خرید نایلون حبابدار باید ابعاد محصول و یا وسیله خود را اندازه بگیرید. به این صورت می توانید به اندازه مورد نیاز خود اقدام به خریداری نایلون حبابدار کنید. به خاطر داشته باشید که نایلون اضافه نه تنها باعث هدر رفت پول شما می شود، بلکه به ضرر محیط زیست نیز تمام می شود.
در صورتی که نایلون خریداری شده کوچک باشد، مجددا باید برای خریداری نایلون حبابدار اقدام کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم پیش از خرید نایلون حبابدار، ابعاد وسایل خود را اندازه گیری کنید.
به طور کلی اندازه نایلون حبابدار زمانی بیشترین اهمیت را پیدا می کند که بخواهید نایلون سه بعدی و یا پاکتی خریداری کنید. زیرا اگر کمی کوچک تر از حد لازم باشد، قابل استفاده نخواهد بود و یا اگر بیش از اندازه بزرگ باشد، علاوه بر هزینه بیشتر، بسته بندی به صورت دقیق عایق بندی نمی شود.
به همین دلیل بهتر است در زمان خرید نایلون های ورقه ای هم طول و هم عرض را از قبل تعیین کنید. اینکه تنها طول نایلون مورد نیاز خود را مشخص کنید، امکان خطا را افزایش می دهد، زیرا رول های نایلون حبابدار با پهنای متفاوتی ارائه می شود.

 

خرید نایلون حبابدار

نایلون حبابدار چند لایه بخریم؟

همانطور که اشاره شد، نایلون های حبابدار در دو نوع دو لایه و سه لایه تولید می شوند. ولی موارد استفاده آن ها چندان تفاوتی ندارد. یعنی شما می توانید از هر دو نوع برای بسته بندی اشیاء و محصولات کوچک و بزرگ استفاده کنید. تنها تفاوتی که نایلون های حبابدار دو لایه و سه لایه دارند، در ضخامت و مقاومت آن ها است.
نایلون حبابدار سه لایه ضخامت بیشتری داشته و قدرت بیشتری جهت محافظت از کالای شما دارد. نحوه ساخت نایلون حبابدار دو لایه به این صورت است که دو لایه نایلونی به همدیگر چسبیده که هوا بین آن ها جریان دارد. در مرحله بعدی ورق دو لایه به دور دستگاهی استوانه ای شکل با حفره های منظم پیچیده می شود. این حفره ها هوا را می مکند و حباب ها را ایجاد می کنند.
در صورتی که یک لایه نایلونی دیگر به سطح حباب ها کشیده شود، نایلون سه لایه تولید می شود. یعنی تفاوت این دو نایلون در لایه اضافه ای است که روی حباب ها کشیده می شود. اگر فکر می کنید کالاهای شما در معرض ضربات نسبتا سنگین و بیشتری قرار دارد، می توانید نایلون حبابدار سه لایه را جهت بسته بندی انتخاب کنید.

نایلون حباب درشت بهتر است یا حباب ریز؟

نایلون های حبابدار از نظر اندازه حباب در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. دقت داشته باشید که اندازه قطر حباب ها می تواند از چند میلی متر تا چندین سانتی متر متغیر باشد. معمولا از نایلون هایی با حباب های خیلی ریز جهت جلوگیری از خط و خش استفاده می شود و قابلیت ضربه گیری چندانی ندارند. به همین دلیل این نایلون ها برای صفحات موبایل و قاب ها استفاده می شوند.
در صورتی که بخواهید برای اشیاء ظریف نایلون حبابدار تهیه کنید، باید نایلونی با حباب های ریز انتخاب کنید. البته این به آن معنی نیست که ریزترین اندازه حباب را انتخاب کنید؛ همانطور که اشاره شد حباب های خیلی ریز تنها برای جلوگیری از خط و خش مورد استفاده قرار می گیرند.
به همین دلیل توصیه می کنیم حباب ها را کمی بزرگ تر انتخاب کنید تا بتوانید همه پیچ و خم های کالای ظریف خود را بپوشاند. برای وسایل سنگین تر و بزرگ تر باید نایلون هایی با حباب های درشت انتخاب کنید. به این صورت از وارد شدن ضربه به کالای شما جلوگیری می شود.

نایلون دو بعدی یا سه بعدی؟

در صورتی که تمایل به بسته بندی و یا محافظت از کالای مکعب شکلی با نایلون حبابدار دارید، توصیه می کنیم از نایلون حبابدار سه بعدی استفاده کنید. نایلون سه بعدی در واقع نایلونی تا خورده است که به شکل یک مکعب در اندازه های مختلف در می آید. با انتخاب این نایلون به آسانی می توانید محصول خود را بسته بندی کنید.
نایلون های دو بعدی معمولا به صورت ورقه ای و یا پاکتی ارائه می شوند. به طور کلی نایلون های ورقه ای معمولا به صورت رول است. در واقع با خرید رول کامل نایلون ورقه ای می توانید نایلون مورد نیاز خود را تامین کنید و به طور منظم و از سمت حباب ها به دور کالای خود بپیچید و لبه های آن را چسب بزنید. دقت داشته باشید که با نایلون حبابدار ورقه ای می توانید در اندازه دلخواه خود پاکت نایلونی نیز درست کنید.
نایلون های حبابدار پاکتی به گونه ای تولید شده اند که می توانند کار شما را راحت تر کنند. این نایلون ها برای اشیاء تخت و صاف مثل: قاب های ظریف کاربرد دارد. گاهی اوقات کیسه ها و پاکت های دو بعدی و سه بعدی بعد از قرار دادن اشیاء در آن ها، کمی فضای اضافه در گوشه ها دارند. برای عایق کردن صحیح این وسایل توصیه می کنیم با استفاده از کاغذهای باطله و مچاله شده فضاهای خالی داخل پاکت را پر کنید.

خرید نایلون حبابدار

همانطور که اشاره شد، نایلون های حبابدار از نظر ساختار به دو شکل رولی و کیسه ای ارائه می شوند. شما می توانید با توجه به فعالیت خود و میزان بودجه در نظر گرفته این محصولات را خریداری نمایید. رایج ترین اندازه محافظ حبابدار جهت اسباب کشی، حباب درشت سه لایه با اندازه 10 الی 20 میلی متر است.
این نوع نایلون حبابدار برای محافظت از سطوح نهایی در برابر خط و خش، فرو رفتگی و تراشه ها کاربردی می باشد و در عین حال از موارد سبک تر در برابر ارتعاش و ضربه محافظت می کند. دقت داشته باشید که این اندازه به دلیل همه کاره بودن و سهولت حمل و نقل مورد توجه شرکت های باربری قرار گرفته است.
نایلون های حبابدار در سایز ذکر شده معمولا در بسته بندی و حمل و محصولات تجاری مثل: دوربین های دیجیتال، لوازم آشپزخانه و … مورد استفاده قرار می گیرند. به خاطر داشته باشید که نایلون های حبابی 25 میلی متر و سه لایه بیشتر برای وسایل سنگین تر و بزرگ تر استفاده می شوند.
به همین دلیل گزینه ایده آلی جهت محافظت از اجسام حجیم مثل: آینه، قاب، آثار هنری و … به حساب می آید.

سوالات متداول

نایلون های حبابدار در چه سایز و اندازه ای تولید و ارائه می شوند؟

نایلون های حبابدار معمولا در سایز های ۵ میلی متر، ۱۰ میلی متر، ۱۵ میلی متر، ۲۰ میلی متر و ۲۵ میلی متر تولید و ارائه می شوند.

آیا سایز نایلون حبابدار روی کیفیت بسته بندی تاثیرگذار است؟

بله؛ برای اینکه بتوانید به صورت صحیح از لوازم با ارزش خود مراقبت کنید، باید نایلون حبابداری با سایز مناسب انتخاب کنید.

نایلون حبابدار چه کاربردهایی دارد؟

از مهم ترین کاربردهای نایلون حبابدار می توان به بسته بندی انواع محصولات حساس، شکننده و آسیب پذیر، جا به جایی لوازم خانگی و صنعت تولید لوازم خانگی، بسته بندی و جا به جایی قطعات حساس کامپیوتر، در تمامی اتوبارها و شرکت های باربری، در صنعت تولید شیشه و جا به جایی شیشه و در صنعت الکتریک اشاره داشت.

آیا اندازه حباب های نایلون حبابدار روی کاربرد آن ها هم تاثیر دارد؟

به طور کلی حباب های خیلی ریز تنها برای جلوگیری از خط و خش مورد استفاده قرار می گیرند و حباب های بزرگ تر به عنوان عایق و ضربه گیر وسایل و کالاهای مختلف استفاده می شود.

فضای خالی داخل پاکت های حبابدار را چگونه از بین ببریم بدون اینکه آسیبی به کالا برسد؟

گاهی اوقات کیسه ها و پاکت های دو بعدی و سه بعدی بعد از قرار دادن اشیاء در آن ها، کمی فضای اضافه در گوشه ها دارند. برای عایق کردن صحیح این وسایل توصیه می کنیم با استفاده از کاغذ های باطله و مچاله شده فضاهای خالی داخل پاکت را پر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *