تفاوت ضخامت نایلون های حبابدار با یکدیگر

نایلون حبابدار ارزان قیمت

نایلون حباب دار نوعی نایلون شفاف و ضربه گیر است و به دلیل این که بر روی آن حباب های زیاد پر از هوا وجود دارد؛ قدرت ضربه گیری بالایی داشته و معمولاً در بسته بندی های مختلف به خصوص اجناس و یا کالاهای شکستنی از آن استفاده می شود. از این نایلون می توان به عنوان ضربه گیر کالاها استفاده کرد و صدمات ناشی از حمل و نقل و جا به جایی را کاهش داد.
مقاومت این نایلون به عوامل مختلفی از جمله اندازه حباب های روی آن بستگی دارد. معمولاً برای بسته بندی کالاهای ظریف، که برای محافظت نیاز به پلاستیک حباب دار دارند از نایلون های حباب ریز استفاده شده و برای بسته بندی و ضربه گیری برای کالاهای بزرگ تر از نایلون های حباب دار بزرگتر استفاده می شود.

نایلون ضربه گیر دولایه

انواع نایلون حبابدار

نایلون های حباب دار انواع مختلفی دارند که در این بخش به صورت اختصاصی به معرفی هر کدام می پردازیم.

 

بیشتر بخوانید: نایلون حبابدار چگونه ساخته می شود؟

نایلون حبابدار دو بعدی

نایلون حباب دار دو بعدی به همان نایلون های حباب دار معمولی گفته می شود. کاربرد این نایلون معمولاً برای بسته بندی کردن تمام کالا استفاده می شود. از جمله: ظروف شکستنی، قاب عکس، لیوان و ماگ ها، لوازم یدکی و …

نایلون حبابدار سه بعدی

نایلون حبابدار سه بعدی معمولاً برای بسته بندی کالاهای مکعبی شکل استفاده می شود. کالاهایی مانند: لوازم برقی آشپزخانه، یخچال، گاز، تخت خواب، مبلمان، کمد و ابزارها و وسایل صنعتی و …

نایلون دو لایه حباب درشت

نایلون دو لایه حباب درشت به نایلونی گفته می شود که قطر و حباب هایی که بر روی آن است درشت تر بوده و برای بسته بندی و یا ضربه گیری وسایل هنگام جا به جایی از آن استفاده می شود.

نایلون حباب درشت سه لایه

نایلون حباب درشت سه لایه همانطور که از نامش پیدا است از یک لایه بیشتر نسبت به نوع دو لایه آن برخوردار است. کارایی بهتر این نایلون سه لایه باعث شده که حتی مقاومت حباب های روی آن بیشتر شود و برای بسته بندی وسایل و کالاهای بزرگ مانند یخچال و … مناسب تر باشد.

نایلون حباب ریز سه لایه

نایلون حباب ریز سه لایه دارای یک لایه اضافه تر نسبت به حباب دار دو لایه بوده و حباب های موجود بر روی آن ریز است که کارایی آن در مقایسه با نایلون دو لایه بهتر است. سه لایه بودن این محصول باعث می شود تا حباب های موجود بر روی آن به راحتی نترکند.

به هنگام خرید نایلون حبابدار باید به ویژگی های مختلفی توجه کنید. مانند طول، عرض، تعداد لایه های آن، شکل و قالب کلی آن.
در این بخش به نکاتی که برای انتخاب مناسب ترین نایلون و خرید آن باید بدانید می پردازیم.

 

نایلون حبابدار با کیفیت

نایلون حبابدار چند لایه بخریم؟

همانطور که پیش از این هم گفتیم نایلون حبابدار در دو نوع دولایه و سه لایه ساخته می شود و موارد استفاده از آن ها تفاوتی با هم ندارد، یعنی برای وسایل کوچک و یا حتی بزرگ می توانید از هر دو آن ها استفاده کنید. تنها تفاوتی که نایلون حبابدار دولایه و سه لایه با هم دارند این است که نایلون های سه لایه قدرت بیشتری برای محافظت از کالاهای بزرگ شما را دارند.
نایلون حبابدار دولایه با چسباندن دو لایه نایلونی به هم درست می شود که در بین این دو لایه، هوا جریان دارد. سپس توسط دستگاه این ورق های نایلونی به دور دستگاهی استوانه ای شکل که دارای حفره است پیچیده می شود و این حفره ها هوا را می مکند و حباب ها را بوجود می آورند که به این نایلون حبابدار، نایلون حبابدار دو لایه می گویند. اگر روی این نایلون دو لایه لایه ای بر روی حباب ها کشیده شود، به آن نایلون سه لایه حباب دار می گویند. به هنگام اسباب کشی و یا حمل و نقل برای آن که وسایل و کالاهای خود را در امان نگهدارید از نایلون حبابدار سه لایه برای بسته بندی آن استفاده کنید.

نایلون دو بعدی یا سه بعدی چیست؟

نایلون سه بعدی به نایلونی گفته می شود که برای اجسامی مثل یخچال، گاز و … استفاده می شود و به صورتی نایلون تا خورده که شبیه مکعب است و برای محافظت بیشتر از محصول استفاده می شود. این نوع نایلون را بدون تا زدن و یا بُرش زدن می توان برای بسته بندی محصولات استفاده کرد.
نایلون های دو بعدی هم بصورت ورقه ای و هم پاکتی عرضه می شود. نایلون های ورقه ای به صورت رولی در می آیند که باید به اندازه کالای خود آن را ببرید و دور آن بپیچید.
البته برای تسهیل حال کاربران پاکت هایی تولید شده است که به راحتی اشیاء را در آن قرار دهند. این پاکت ها ممکن است به هنگام بسته بندی فضای خالی بیاورند و پس از آن باید با چسب کاری آن را اندازه کنید.
اندازه نایلون های حبابدار زمانی بیشتر می شود که بخواهید نایلون های سه بعدی یا پاکتی تهیه کنید زیرا اگر کمی کوچک تر از کالای شما باشد، باعث می شود هزینه ای بیشتر برای پر کردن فضای خالی ایجاد شده بپردازید.
اگر نایلون ورقه ای نیز تهیه کنیم باید دقت کنیم که طول و عرض نایلون را از پیش مشخص کنیم. نایلون های حبابدار در عرض های مختلف و عرض های کمتر 25 ،50 و 100 سانتی متری تولید و عرضه شود. این نایلون ها در قطعات کوچک تر نیز برش داده می شود و برای بسته بندی وسایلی مانند نعلبکی، مجسمه های رومیزی و … استفاده می شود. این نایلون ها به دلیل عرض کم و حمل و نقل آسان بسیار مورد توجه همگان است.

نتیجه گیری

اگر تا به حال وسیله یا کالایی خریده باشید به هنگام خارج کردن آن از جعبه حتما پلاستیک حباب دار را دور آن دیده اید. این پلاستیک ها جنبۀ حافظت از کالای درون جعبه را دارد و باعث می شود به هنگام حمل و نقل و جا به جایی، ضربه ای به کالا وارد نشود و کالا سالم به مقصد برسد. از این رو این نوع پلاستیک در سایزها و عرض های مختلفی نیز ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *