فیلم استرچ PVC و کاربرد آن

پیشرفت تولید مواد پلیمری گوناگون باعث شده تا امروزه شاهد تحول عظیمی در صنایع بسته بندی باشیم. امکان استفاده از مواد اولیه متنوع به ما اجازه می‌ دهد تا در نهایت به ویژگی‌ های خاصی دست پیدا کنیم که برای انجام بسته بندی بسیار مناسب خواهد بود. در این میان آشنایی با فیلم استرچ PVC و کاربرد آن به ما اجازه می‌ دهد تا درک بهتری از محصولات گوناگون در این عرصه داشته باشیم. استرچ فیلم یا استرچ پالت بند یکی از محصولاتی است که در سال‌ های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از سوی دیگر انواع سلفون که می‌ توان گفت در همین دسته بندی قرار می‌ گیرند برای مصارف محدودتر به عنوان مثال مصارف خانگی گزینه‌ های بسیار مناسبی هستند. در ادامه این مطلب متخصصین ما در سایت پلی پارس تهران توضیحات جامع و کاملی را در این خصوص با شما به اشتراک خواهند گذاشت.

 

سلفون استرچ

استرچ فیلم pvc چیست؟

استرچ فیلم پی وی سی که در موارد خاص با نام استرچ پالت بند نیز شناخته می‌ شود، یکی از محصولات نوین برای انجام بسته‌ بندی در سطوح گوناگون است. روند استفاده از این نمونه نایلون برای بسته بندی چنین است که آنها را به دور محصولات یا تجهیزات گوناگون می‌ کشند. خاصیت کشسانی مناسب آنها باعث شده تا به خوبی از محصول مراقبت کنند و از آن در برابر تکان‌ های اضافه محافظت نمایند. همچنین شفافیت آنها باعث می‌ شود تا به راحتی از محتویات درون بسته بندی باخبر شوید. فرمولاسیون استفاده شده برای تهیه این محصولات به گونه‌ ای است که ارزش انتقال آنها بسیار پایین است و همین مانع انتقال ترکیبات سمی به محصولات گوناگون می‌ شود. این موضوع در زمان بسته بندی محصولات بهداشتی و مواد غذایی اهمیت بسیار بالایی برای ما دارد. شاید بتوان گفت شناخته شده ترین نوع استرچ فیلم که در هر خانه ای پیدا می‌ شود، سلفون است. البته نباید فراموش کرد که انواع سلفون دارای ترکیبات متفاوتی هستند و در ادامه آنها را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مزایای استرچ فیلم

استفاده از استرچ فیلم مزایای زیادی را در اختیار ما قرار می‌ دهد که قبل از خرید و استفاده از آنها بهتر است با این موارد آشنا شویم. مزایا و ویژگی‌ های کلیدی این محصولات عبارتند از:

 • دارای خاصیت چسبندگی که باعث می‌ شود به خوبی به دور محصول پیچند و از ورود عوامل خارجی مانند گرد و غبار و… جلوگیری کنند.
 • تنظیم میزان رطوبت و اکسیژن درون بسته بندی که باعث می شود سبزیجات یا میوه هایی که درون بسته بندی‌ ها قرار داده می‌ شوند را بهتر و طولانی‌ تر نگهداری کنید.
 • نداشتن بوی بد در طولانی مدت که اجازه نگهداری مواد غذایی یا محصولات بهداشتی در طولانی مدت را به شما خواهد داد.
 • سازگاری بالا با استانداردهای بهداشتی جهانی که باعث می‌ شود تولیدکنندگان برای گرفتن مجوزهای بهداشتی لازم به مشکل بر نخورند.
 • داشتن خاصیت ضد بخار که از ایجاد رطوبت بیش از حد برای وسایل یا محصولات گوناگون جلوگیری می‌ کند.

البته نباید این نکته بسیار مهم را فراموش کنید که وجود این مزایا در شرایطی امکان پذیر است که از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب برای تولید استرچ فیلم استفاده شده باشد.

 

استرچ فیلم

استرچ فیلم PVC در چه مواردی کاربرد دارد؟

یکی از عمده ترین کاربردهای این محصولات برای انجام بسته بندی مواد غذایی گوناگون است. با استفاده از استراتژی فیلم ما می‌ توانیم اجازه دهیم تا هوا و اکسیژن کافی به محصولات گوناگون و به خصوص مواد غذایی تازه برسد و روند خراب شدن آنها را به تعویق بیندازد. از همین رو برای بسته بندی مواد غذایی، مواد بهداشتی و محصولات دارویی گوناگون می‌ توان سراغ استفاده از این محصولات آمد. سایر موارد استفاده سلفون و استرچ فیلم عبارتند از:

 • بسته بندی غذاهای منجمد یا خشک شده
 • بسته بندی غذاها و مواد خوراکی که توسط رستوران‌ ها و غذاخوری‌ ها در اختیار مشتری قرار می‌گیرند
 • بسته بندی انواع مواد لبنی مانند پنیر
 • بسته بندی انواع مواد گوشتی مانند ماهی، گوشت قرمز یا مرغ
 • بسته بندی سبزیجات و میوه ها
 • بسته بندی انواع شیرینی و نان
 • قابل استفاده در مصارف خانگی برای نگهداری طولانی مدت از مواد غذایی گوناگون

آشنایی با سلفون

تفاوت اصلی سلفون با استرچ فیلم پی وی سی این است که برای تهیه سلفون از مواد طبیعی سلولزی استفاده می‌ شود. از همین رو می‌ تواند کارایی بیشتری برای نگهداری مواد غذایی گوناگون داشته باشد و از سوی دیگر روی طعم و بوی آنها تاثیر کمتری بگذارد. با استفاده از سلفون می‌ توانیم مانع نفوذ گرد و غبار و یا باکتری‌ ها به مواد غذایی خود شویم و به این صورت برای مدت طولانی تری از آنها استفاده کنیم.

خاصیت چسبندگی سلفون بالاست و همین اجازه می‌ دهد تا روند بسته‌ بندی با آنها بسیار سریع و آسان باشد. از سوی دیگر در موارد استفاده گسترده تر می‌ بینیم که می‌ توان با استفاده از دستگاه‌ های مخصوص سلفون را به دور محصولات و مواد غذایی مختلف پیچید.

برای انتخاب و خرید استرچ فیلم چه مواردی را باید مد نظر قرار دهیم؟

امروزه تولید کنندگان زیادی در زمینه ارائه انواع استرچ فیلم به بازار فعالیت دارند و همین باعث شده تا انتخاب این محصولات برای مشتریان کمی پیچیده شود. بسیاری از انواع استرچ پالت بند یا سایر انواع فیلم استرچ موجود در بازار با یکدیگر تفاوت زیادی دارند و توجه به نکات مختلف در زمان انتخاب آنها می‌ تواند به شما کمک کند تا در نهایت انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید. در ادامه این نکات را با هم مورد بررسی بیشتر قرار خواهیم داد.

قابل بازیافت بودن

نمونه‌ های امروزی استرچ فیلم دارای ترکیبات قابل بازیافت می‌ باشند که باعث می‌ شود به حفظ بهتر محیط زیست کمک کند. وقتی سراغ محصولات قابل بازیافت و سازگار با طبیعت می‌ رویم قطعاً زندگی کودکان خود را در آینده بیمه کرده‌ ایم و بی‌ توجهی به این موضوع می‌ تواند تبعات بدی را برای نسل‌ های آینده در پی داشته باشد. پس سعی کنید سراغ محصولات گیاهی بروید که از پلیمرهای طبیعی تولید شده اند و سازگاری بیشتری با طبیعت دارند. استفاده از این محصولات برای مواد غذایی می‌ تواند باعث حفظ طعم، رنگ و بوی آنها شود.

توجه به لایه‌ های استرچ فیلم

اینکه استرچ فیلم مورد نظر ما از چه تعداد لایه تشکیل شده باشد، روی استحکام کلی و ظرفیت کشش آن تاثیر زیادی خواهد داشت. محصولات موجود در بازار به صورت عمومی از پنج لایه فیلم پی وی سی تشکیل شده‌ اند اما در محصولات جدیدتر که با تکنولوژی ساخت بالایی تولید شده اما می‌ بینیم که تعداد این لایه‌ ها تا ۵۵ لایه نیز افزایش پیدا کرده است. تصویر دیگر فراموش نکنید که تعداد این لایه‌ ها روی قیمت نهایی محصولات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

نوع کالا یا محصول مورد نظر برای بسته بندی

برای بسته بندی محصولات گوناگون نیاز به انواع مختلف استرچ فیلم خواهیم داشت. به عنوان مثال وقتی قصد بسته بندی مواد غذایی و محصولات دارویی را دارید، باید سراغ گزینه‌ های با تعداد لایه کمتر یا ضخامت کمتر بروید. از سوی دیگر برای بسته بندی پالت‌ ها یا بسته بندی‌ های بزرگ استرچ پالت بند گزینه بهتری برای استفاده کنندگان می‌ باشد.

 

نایلون شرینک

 

سخن نهایی

در این مطلب سعی شد که توضیحات کاملی در خصوص فیلم استرچ pvc و کاربرد آن به شما ارائه دهیم. اما فراموش نکنید که زمان خرید این محصولات باید حتماً با افرادی که تجربه و تخصص کافی در این زمینه دارند مشورت کنید تا بودجه خود را به درستی مصرف نمایید.

از طرفی تولیدکنندگان گوناگون از مواد اولیه متفاوت برای تولید این محصولات استفاده می‌ کنند. پس بهتر است با توجه به نیاز  خود سراغ توزیع کنندگان بروید که محصولات خود را با استفاده از مواد اولیه با کیفیت تولید می‌ نمایند. متخصصین ما در سایت پلی پارس تهران آماده‌ اند تا راهنمایی‌ های لازم برای خرید انواع استرچ فیلم و سلفون را در اختیارتان قرار دهند. با ما تماس بگیرید و از سیستم مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

سوالات متداول

استرچ فیلم چیست؟

استرچ فیلم یکی از مواد پلیمری تولید شده برای بسته بندی محصولات گوناگون است که دارای انواع متفاوتی است و هر کدام از آنها در شرایط خاصی کاربرد دارند.

انواع استرچ فیلم کدامند؟

انواع استرچ فیلم را می‌ توان بر اساس نوع کاربرد آنها و تعداد لایه‌ های استفاده شده برای تولید این محصولات طبقه‌ بندی کرد.

استرچ فیلم در چه مواردی کاربرد دارد؟

این محصولات برای بسته بندی مواد غذایی، محصولات دارویی، مبلمان یا پالت‌ ها و… مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

کدام نوع از استرچ فیلم برای ما مناسب است؟

برای پاسخ به این مطلب باید ابتدا موارد نیاز خود را به صورت واضح مشخص کنید و از سوی دیگر نسبت به انواع استرچ فیلم موجود در بازار شناخت کافی داشته باشید.

برای خرید انواع استرچ فیلم پالت بند یا سلفون از کجا اقدام کنیم؟

متخصصین سایت پلی پارس تهران آماده‌ اند تا این محصولات را با قیمت مناسب و کیفیت بالا در اختیار مشتریان خود قرار دهند. برای مشاهده انواع محصولات می‌ توانید از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *