مزایای چاپ نایلون شیرینگ

نایلون شیرینگ

نایلون شیرینگ در واقع نوعی پلیمر از جنس پلی اتیلن است. از ویژگی‌ های این نایلون می‌ توان به انعطاف‌ پذیری، شفافیت، تغییر شکل در برابر حرارت اشاره داشت. نایلون شیرینگ به دما حساس است و از مقاومت خوبی در برابر ساییدگی و فرسایش، رطوبت و نم، تابش نور خورشید و گرد و غبار برخوردار است. دقت داشته باشید که این نایلون در دمای 160 تا 220 درجه سانتیگراد تغییر شکل می‌ دهد. ویژگی‌ های خاص این محصول موجب محبوبیت آن برای بسته‌ بندی شده است. در ادامه انواع چاپ نایلون شیرینگ، مزایا و کاربردهای آن را مورد بررسی قرار می‌ دهیم.

انواع چاپ نایلون شیرینگ

فلکسو

این نوع چاپ با نام فلکسوگرافی نیز شناخته می‌ شود.  این روش به وسیله یک لوح چاپی برجسته انجام می‌ گیرد. به این صورت که در ابتدا لوح به سیلندر لوح دستگاه چاپ چسبانده می‌ شود و بعد از قرارگیری محصولات در زیر دستگاه، این لوح به نوبت روی آنها چاپ می‌ زند.
این روش در حقیقت روش مدرن و پیشرفته امروزی چاپ قدیمی لترپرس است. دقت داشته باشید که لترپرس به چاپی که به وسیله حروف و تصاویر برجسته فلزی صورت می‌ گیرد، گفته می‌‌‌‌‌‌‌ شود.
این دو روش از نظر قابلیت و ماندگاری با یکدیگر تفاوت دارند. یعنی ماندگاری چاپ فلکسو در مقایسه با لترپرس بیشتر است. همچنین دقت داشته باشید که چاپ فلکسو روی انواع سطوح قابل اجرا است و دارای تنوع استفاده از رنگ‌ ها است. در این روش می‌ توان از 1 تا 6 رنگ استفاده کرد.
از مهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترین خصوصیات و ویژگی‌ های چاپ فلکسو می‌ توان به سرعت بالا در تیراژ بالا و هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های پایین آن اشاره داشت.

افست

به روش چاپ افست، چاپ مسطح نیز می‌ گویند. از ویژگی‌ های این نوع چاپ می‌ توان به کیفیت بالای آن اشاره داشت. البته این روش دارای معایبی نیز می‌ باشد. سخت تثبیت شدن یا کنترل رجیستر شدن رنگ‌ های روی نایلون از مهم‌ ترین معایب چاپ افست به حساب می‌ آید.
به همین دلیل در زمان اجرای این چاپ طراحان و چاپگر باید دقت زیادی به خرج دهند.

هلیوگراور

نام دیگر چاپ هلیوگراور، روتوگراور بوده و این نوع چاپ در حقیقت سیستم چاپ گود است. دقت داشته باشید که چاپ هلیوگراور از نظر کیفیت نزدیک به چاپ افست است. با این تفاوت که این در مقایسه با چاپ افست و فلکسو گران‌ تر محسوب می شود.

سیلک

چاپ سیلک بر روی انواع سطوح، تصویر مورد نظر را ایجاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کند. این نوع چاپ دارای ویژگی‌ های بسیاری است. از مهم‌ترین ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های چاپ سیلک می‌ توان به عدم محدودیت در تیراژ و تنوع رنگ اشاره داشت. در این روش چاپ به صورت مستقیم روی کالا انجام می‌ شود، به همین دلیل طرح نهایی از درخشندگی و شفافیت مطلوبی برخوردار است. از روش چاپ سیلک در صنایع مختلفی استفاده می‌‌‌ شود.

ویژگی‌ ها و مزایای چاپ نایلون شیرینگ

همچنین بخوانید: نایلون شیرینگ چه تفاوتی با سلفون دارد؟

از مزایای چاپ نایلون شیرینگ می‌ توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • همانطور که اشاره شد این نایلون از نوعی پلیمر از جنس پلی اتیلن ساخته می شود. به همین دلیل از خواصی همچون انعطاف‌ پذیری و تغییر شکل در برابر حرارت برخوردار است.
  • از دیگر خصوصیات چاپ نایلون شیرینگ می‌ توان به حساس بودن آن به دما و مقاومت در برابر ساییدگی، فرسایش، رطوبت و نم، گرد و غبار و حتی تابش نور خورشید اشاره داشت.
  • نایلون شیرینگ در دمای 160 تا 220 درجه سانتیگراد تغییر شکل می‌ دهد.

در واقع همین ویژگی‌ های خاص موجب محبوبیت آن برای بسته‌ بندی شده است.

 

کاربردهای چاپ نایلون شیرینگ

کاربردهای مختلف چاپ نایلون شیرینگ به شرح زیر است:

  • بسته بندی انواع کالاها
  • نایلکس برای تولید کیسه زباله، نایلکس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ های فروشگاهی، کیسه فریزر
  • نایلون حبابدار مخصوص بسته‌ بندی وسایل (در زمان جا به جایی و اسباب کشی)
  • نایلون گلخانه جهت احداث گلخانه به عنوان پوشش
  • سلفون جهت بسته‌ بندی‌ های ظریف تر برای جلوگیری از ورود مواد مضر خارجی به درون محصولات یا کالاها
  • بسته بندی انواع محصولات نظیر نوشابه‌ ها، آب معدنی و …

نکته: نایلون شیرینگ در حیطه محصولات ساختمانی مانند شیشه، آجر و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به دلیل مقاومت به سایش بالای این نایلون، از آن در بین چرخ دنده های ماشین استفاده می‌ شود.

جمع بندی
در این مقاله به انواع چاپ نایلون شیرینگ و مزایای آن پرداختیم. دقت داشته باشید که چاپ نایلون شیرینگ می‌‌‌‌‌‌ تواند جلوه ای خاص برای کالاها و محصولات شما به وجود بیاورد. به این صورت به دیده شدن محصول کمک زیادی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شود. به زبانی ساده‌‌‌‌‌‌ تر می‌ توان گفت که چاپ نایلون شیرینگ سبب افزایش بازده تبلیغات بصری می‌ شود.
البته در مورد انواع چاپ نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نباید بگذارید خاصیت جمع شوندگی نایلون موجب کشیدگی یا از بین رفتن تصویر شود؛ زیرا در بعضی مواقع نام شرکت یا برند حتما باید روی محصول مشخص باشد. با این کار علاوه بر جلوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ای خاص و زیبا، باعث رونق در تبلیغات شما نیز می‌ شود.
پلی پارس تهران یکی از شرکت‌ های معتبر ارائه دهنده انواع نایلون از جمله نایلون شیرینگ است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر برای مشاوره و خرید این نوع محصولات می‌ توانید از طریق شماره درج شده با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا از نایلون شیرینگ می‌ توان در حوزه ساختمان‌ سازی استفاده کرد؟

بله، این نایلون در حوزه ساختمان‌ سازی کاربرد بسیاری دارد.

آیا بسته‌ بندی مواد غذایی با استفاده از نایلون شیرینگ امکان‌ پذیر است؟

بله، امکان بسته‌‌‌‌‌‌‌ بندی بسیاری از مواد غذایی با نایلون شیرینگ وجود دارد.

جنس نایلون شیرینگ چیست؟

این نوع نایلون از نوعی پلیمر از جنس پلی اتیلن است.

آیا امکان چاپ بر روی نایلون شیرینگ وجود دارد؟

بله، شما می توانید به روش‌ های مختلفی روی این نایلون‌‌‌‌‌ ها عملیات چاپ را انجام دهید.

نایلون شیرینگ در چه دمایی تغییر شکل می‌ دهد؟

نایلون شیرینگ در دمای 160 تا 220 درجه سانتیگراد تغییر شکل می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *