نحوه بسته بندی ظروف شکستنی با نایلون حبابدار

نایلون حبابدار

حمل و نقل وسایل شکستنی همیشه دردسرهای زیادی را با خود به همراه داشته است. همه به دنبال روشی هستند که در زمان اسباب کشی یا انتقال بارهای شکستنی خود آسیبی به ظروف شکستنی وارد نشود و روش‌ های مختلفی برای این کار استفاده می‌ کنند. اول از همه باید این مورد را در نظر داشته باشید که ظروف شکستنی را با دقت و احتیاط بالایی حمل کنید. اما استفاده از نایلون حبابدار می‌ تواند کمک زیادی در زمان حمل و نقل این وسایل به شما بکند. در ادامه این مطلب از سایت پلی پارس تهران قصد داریم نحوه بسته بندی ظروف شکستنی با نایلون حبابدار را خدمت شما توضیح داده و نکاتی را در این زمینه شرح دهیم.

 

همچنین بخوانید: خرید نایلون حبابدار ارزان قیمت

نایلون حبابدار برای بسته بندی ظروف شکستنی

نایلون های حبابدار به صورت رول در اختیار مشتریان قرار می‌ گیرند و می‌ توانند کاربرد زیادی در زمان جابجایی وسایل حساس و شکستنی داشته باشند. وجود حباب‌ های پر از هوا بافت نرمی را در اطراف ظروف و وسایل مختلف ایجاد می‌ کند که تا حد زیادی امنیت آنها را تامین می‌ سازد. از سویی دیگر حجم بالای این نمونه از نایلون باعث می‌ شود که فشار کمتری به وسایل مورد نظر شما وارد شود. اما نکته بسیار مهمی که در زمان استفاده از نایلون حبابدار باید مد در نظر داشته باشید این است که حتماً این کار را به شکل اصولی انجام دهید. همچنین در زمان خرید نایلون حبابدار باید سراغ محصولاتی بروید که سازگاری بالایی با وسایل و ظروف مورد نظر شما دارند.

مزایای استفاده از نایلون حبابدار برای بسته بندی ظروف

زمان اختراع نایلون حبابدار به سال ۱۹۵۰ باز می‌ گردد و از آن سال این محصولات برای بسته بندی وسایل حساس و ظروف شکستنی کاربرد گسترده‌ ای داشته‌ اند. مزایایی که این نمونه از نایلون در اختیار شما قرار می‌ دهد را در ادامه با هم مورد بررسی بیشتری قرار می‌ دهیم.

روند استفاده راحت

به کارگیری نایلون حبابدار بسیار ساده و راحت است و زمان کمی را از شما می‌ گیرد. همچنین شکل ظاهری و انعطاف‌ پذیری این محصولات با تمامی ظروف و وسایل سازگاری دارند.

درصد ایمنی بالا

روند تولید نایلون حبابدار به این صورت است که دو ورق پلاستیکی را به یکدیگر پرس می‌ کنند و در میان آنها هوا در حباب‌ های خاصی جمع می شود. تمامی این نیمکره‌ ها که از هوا پر شده‌ اند، در برابر لرزش و ضربه مقاومت خوبی از خود نشان می‌ دهند. از سوی دیگر وقتی آنها را در بین ظروف مختلف قرار می‌ دهیم از خش افتادن روی آنها جلوگیری خواهد کرد.

وزن سبک

وزن نایلون حبابدار بسیار سبک است و همین باعث می‌ شود تا در زمان اسباب کشی و انتقال وسایل خود مجبور به حمل بار با وزن اضافه نباشید.

قیمت بصرفه

این نمونه از نایلون نسبت به سایر محصولات مانند ورق‌ های کف قیمت پایین‌ تری دارند و امکان استفاده مجدد از آنها وجود دارد. همین باعث می‌ شود تا بتوانید در اسباب‌ کشی بعدی خود نیز از این محصولات استفاده کنید و مجبور به پرداخت هزینه اضافه نباشید.

سازگاری با محیط زیست

در زمان خرید نایلون حبابدار می‌ توان سراغ محصولات بروید که از مواد بازیافت پذیر و قابل تجزیه در طبیعت تولید شده‌ اند. این کار قطعاً به حفظ بهتر محیط زیست کمک خواهد کرد.

چگونگی حمل ظروف شکستنی با نایلون حبابدار

بهتر است در زمان بسته بندی وسایل با این نمونه از نایلون آنها را به گونه ای قرار دهید که حباب‌ ها به سمت وسایل باشند. انجام چنین کاری باعث می‌ شود تا نایلون حبابدار به خوبی با شکل ظاهری وسیله یا ظرف مورد نظر شما سازگار شود. از سوی دیگر قسمت بیرونی نایلون حبابدار مقاومت بالاتری در برابر ضربه یا فشار دارد. همین باعث می‌ شود تا روند محافظت از ظروف شما به درستی انجام شود. از سوی دیگر این کار باعث می‌ شود که میزان لرزش ظروف و ساییده شدن آنها روی یکدیگر تا حد بسیار بالایی کاهش یابد و آسیبی به وسایل شما نرسد. البته در کنار تمامی این موارد نباید فراموش کرد که نوع نایلون حبابدار مورد استفاده برای بسته بندی ظروف نیز باید به درستی انتخاب شده باشد.

آشنایی با انواع نایلون حبابدار برای بسته بندی ظروف

امروز در بازار نمونه‌ های مختلفی از نایلون حبابدار موجود می‌ باشد که هر کدام از آنها برای شرایط خاصی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. شناخت انواع مختلف این محصولات کمک می‌ کند تا روند بسته بندی به شکل موثرتر و با ایمنی بیشتری انجام شود. در ادامه این بخش انواع نایلون حبابدار که برای بسته بندی ظروف شکستنی قابل استفاده هستند را خدمت شما معرفی می‌ کنیم.

پاکت‌ های بسته بندی نایلون حبابدار

این پاکت‌ ها برای بسته بندی وسایل مختلفی مانند قاب‌ های عکس، سی دی‌ ها یا کتاب‌ های نفیس و… قابل استفاده هستند و می‌ توانید بعد از بسته‌ بندی به راحتی آنها را مهر و موم کنید.

نایلون حبابدار ضد استاتیک

این نمونه از نایلون برای بسته بندی تجهیزات الکترونیکی مانند تلویزیون، رایانه، تلفن همراه و… مورد استفاده قرار می‌ گیرند و از رسیدن گرد و غبار و بارهای الکتریکی ساکن به آنها جلوگیری می‌ کنند.

نایلون حبابدار با حباب‌ های کوچک

حباب‌ های استفاده شده در این نایلون قطری در حدود ۳ میلیمتر دارند که برای وسایل حساس، ظروف شیشه‌ ای یا تجهیزات الکترونیکی مختلف قابل استفاده هستند.

نایلون حبابدار متوسط

قطر حباب‌ های هوا در این نایلون حدود ۱۰ میلی متر است و برای بسته بندی ظروف شکستنی مناسب می‌ باشند.

نایلون حبابدار بزرگ

قطر حباب‌ های هوا در این نایلون حدود ۲۶ میلیمتر است و برای بسته بندی لوازم خانگی بزرگ و حساس قابل استفاده هستند.

نحوه بسته بندی ظروف با نایلون حبابدار

برای بسته بندی ظروف با نایلون حبابدار نیاز به داشتن دانش خاصی و روش عجیب و غریبی نیست. اما حتماً باید نکات کلیدی مربوط به این کار را در نظر بگیرید تا روند بسته‌ بندی به شکل صحیح و مطمئنی انجام شود. بهتر است قبل از همه چیز در زمان خرید نایلون حبابدار یا تهیه آنها از دوست یا آشنای خود، از سلامت نایلون ها اطمینان حاصل کنید. بعد از آن حتماً باید نایلون حبابدار به دور ظروف یا وسایل حساس محکم شود تا بیشترین تاثیر را داشته باشد. یکی از روش‌ های مناسب برای محکم کردن این نایلون‌ ها استفاده از نوار چسب برای اطراف آن می‌ باشد. انجام چنین کاری باعث می‌ شود تا احتمال لرزش وسایل یا ظروف از بین نایلون و بیرون آمدن آنها به صفر برسد. در مرحله پایانی نیز وقتی ظروفی که درون نایلون حبابدار پیچیده و در بسته بندی مورد نظر خود قرار دادید، قبل از بستن درب جعبه به خوبی آن را تکان دهید تا اگر در مرحله ای از کار سهل انگاری انجام شده متوجه آن نشوید.

نکات مهم در زمان بسته بندی ظروف با نایلون حبابدار

نکاتی که در ادامه این قسمت با شما در میان می‌ گذاریم اجازه می‌ دهند تا روند بسته بندی ظروف شکستنی خود با نایلون حبابدار را به شکلی ایمن و درست انجام دهید.

  • استفاده از بالشتک یا سایر محصولات مشابه در بسته بندی باعث می‌ شود تا تکان خوردن آنها در زمان حمل و نقل کاهش پیدا کند.
  • بسته بندی باید به شکلی باشد که باز کردن آن دشوار نگردد. چرا که در این صورت امکان شکستن یا آسیب دیدن ظروف در زمان باز کردن وجود خواهد داشت.
  • علاوه بر استفاده از نایلون حبابدار و رعایت سایر نکات ایمنی، باید حتماً نام وسایل را روی کارتن‌ ها یا بسته بندی بنویسید تا برای باز کردن و چیدن آنها در مکان جدید به مشکل بر نخورید.
  • در زمان باز کردن بسته بندی بهتر است طوری عمل کنید که به نایلون آسیبی نرسد و صرفاً نوارهای چسب را از روی نایلون‌ ها جدا کنید. اینطور امکان استفاده مجدد از نایلون حبابدار را خواهید داشت.

سوالات متداول

نایلون حبابدار چیست؟

نایلون حبابدار از دو جداره مختلف که به هم پرس شده‌ اند تشکیل شده که بین آنها حباب‌ های هوا وجود دارد.

مزایای استفاده از نایلون حبابدار برای حمل ظروف شکستنی چیست؟

شکل ظاهری نایلون حبابدار با تمامی ظروف و وسایل سازگار است و باعث می‌ شود تا لرزش و ضربه به حداقل برسد.

در زمان خرید نایلون حبابدار به چه نکاتی باید توجه کرد؟

ضخامت، نوع و سایر پارامترهای مربوط به نایلون حبابدار باید با توجه به نوع ظروف و وسایل مورد نظر که قصد جابجایی آنها را دارید انتخاب شود.

روند بسته بندی با نایلون حبابدار چگونه است؟

بسته بندی باید با دقت و به گونه‌ ای انجام شود که وسایل هیچ لرزشی نداشته باشند و در صورت بروز ضربه کاملا بی‌ حرکت بمانند.

بهترین روش برای خرید نایلون حبابدار چیست؟

بهترین روش برای خرید نایلون حبابدار مراجعه به نمایندگی‌ های یا تولیدکننده‌ های معتبری است که در این زمینه فعالیت دارند. همچنین ساختار نایلون باید کاملاً سالم و بدون آسیب دیدگی باشد تا روند بسته بندی ظروف به درستی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *