نایلون بسته بندی خشکبار

نایلون

زندگی روزانه ما به مواد غذایی سالم و تمیز بستگی دارد. خشکبار جزو خوراکی‌ هایی هستند که سال‌ هاست در زندگی روزمره ما دیده می‌ شوند. اما مدت زمان نگهداری آنها بسته به نوع آن کوتاه بوده و برخی اوقات حتی زود خراب می‌ شدند. تا نایلون بسته بندی خشکبار از راه رسید و کمک کرد کسب و کارهای بسیاری بتوانند خشکباری مانند آجیل‌ ها، میوه‌ های خشک و حتی حبوبات را برای مدت زمان بیشتری نگهداری کرده و حتی به دیگر شهرها و کشورها نیز صادر کرده و در اختیار مردم قرار دهند. در این مطلب سعی می‌ کنیم بیشتر در مورد این نوع نایلون و مزایای استفاده از آن صحبت کنیم.

استفاده از نایلون در صنعت داروسازی

چرا از نایلون برای بسته بندی خشکبار استفاده می‌ شود؟

همان طور که اندکی مختصر توضیح دادیم، استفاده از خشکبار با فرهنگ ما عجین شده است. از شب یلدا گرفته تا اعیادی مانند نوروز و قربان و… مصرف خوراکی‌ ها و میوه‌ های خشک بسیار متداول بوده است.
در زمانی که صنعت بسته بندی خوراکی‌ ها تا این حد پیشرفته نبود، مردم از کاغذ برای بسته بندی خشکبار استفاده می‌ کردند. یا حتی برخی دیگر ظروف چوبی یا فلزی درب دار به کار می‌ بردند. اما کاغذ برای حفظ آلودگی، رطوبت و حتی حمله حیوانات و حشرات موذی مناسب نبود.
بسته بندی‌ های چوبی و فلزی بیشتر جنبه تزیینی داشته و از نظر هزینه نیز بسیار گران بود. بنابراین مردم عادی از خرید مقدار زیاد خشکبار با این نوع بسته بندی خودداری می‌ کردند. تا این که نایلون‌ هایی برای بسته بندی خشکبار تولید و عرضه شد.
علاوه بر تمامی این موارد، نایلون‌ ها انتخاب بسیار خوبی برای چاپ هستند. شرکت‌‌ ها و کارخانه‌ های مختلف می‌ توانند از نایلون برای بسته بندی چاپی محصولات خود استفاده کنند. انجام کار چاپ بر روی بسته بندی‌ های پلاستیکی بسیار به صرفه‌ تر خواهد بود.

استفاده از زیپ کیپ‌ ها برای بسته بندی خشکبار

در ابتدا بسته بندی با نایلون‌ های حبابدار و دیگر نایلون‌ های نازک متداول بود. اما به مرور زمان حوزه بازاریابی و تبلیغات وارد کار بسته بندی‌ های مختلف شده و راه خود را به کسب و کار خشکبار هم باز کردند.
همین سبب شد تا از پلاستیک‌ های محکم و زیپ‌ دار برای این منظور استفاده کنند. زیپ کیپ‌ ها نوعی از بسته بندی هستند که به کمک کیپ شدن و باز شدن و کیپ شدن دوباره بارها مورد استفاده قرار می‌ گیرند. البته این استفاده باید به اندازه تاریخ مصرف روی خوراکی باشد. خود کارخانه‌ ها تنها یک بار از آن استفاده می‌ کنند.

استفاده از نایلون برای بسته بندی مواد غذایی

اما به عنوان کسی که خوراکی را درون بسته بندی زیپ‌ دار خود کارخانه نگهداری می‌ کنید، بهتر است به این مورد توجه کنید که پلاستیک مانند هر چیز دیگری تاریخ مصرف دارد. اگر بر روی بسته بندی مثلا تاریخ انقضا 6 ماه زده شده، پس تنها می‌ توانید در این مدت از زیپ کیپ استفاده کنید.
بعد از آن بهتر است دور انداخته شود. همچنین در نظر داشته باشید که برای گرم کردن و خوردن خوراکی‌ های داغ از آنها به هیچ وجه نباید استفاده شود زیرا خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌ دهد.
ساختار محکم و کیپ آن از ورود گرد و غبار، آلودگی، حشرات و جانوران جلوگیری کرده و به سالم ماندن محتویات داخل آن بسیار کمک می‌ کند.

انواع نایلون بسته بندی خشکبار

برای تولید نایلون‌ هایی که جهت بسته بندی خشکبار استفاده می‌‌ شود، از مواد اولیه تازه استفاده می‌ شود. این نایلون‌ ها را به صورت پاکتی تولید می‌ کنند تا ظاهر جذابی داشته باشند. این پاکت‌ ها می‌ توانند به صورت ایستاده یا کاست‌ دار باشند.
خود شکل ظاهری نایلون‌ های بسته بندی به انواع شفاف، متالایز، پشت صدفی و پشت متالایز نیز تقسیم می‌ شوند. شکل ظاهری پاکت توسط خود شرکت عرضه کننده خشکبار طراحی شده و شرکت تولید کننده بسته بندی خشکبار آن را اجرا می‌ کند.
رنگ‌ ها برای چاپ و طراحی نهایی با شرکت عرضه کننده هماهنگ خواهند شد. اما در نهایت در طراحی این نکته باید در نظر گرفته شود که بخشی از بسته بندی خشکبار باید شفاف باشد تا خریدار بتواند محتویات داخل نایلون بسته بندی را مشاهده کند.

خرید نایلون بسته بندی خشکبار

شرکت‌ های زیادی در زمینه تولید خشکبار فعالیت می‌ کنند. هر کدام از آنها نام برند، لوگو و شعار تبلیغاتی مخصوص به خود را دارند. به همین دلیل انتظار می‌ رود در حین بسته بندی با نایلون، مشتری متوجه این موضوع باشد که از چه برندی خرید می‌ کند.
خرید نایلون بسته بندی خشکبار به این صورت است که شرکت به تولید کننده در حجم انبوه و به صورت عمده سفارش می‌ دهد تا با توجه به نیاز شرکت بسته بندی طراحی و تولید شود.
کار پر کردن بسته بندی‌ ها نیز توسط کارخانه انجام خواهد شد. قبل از استفاده نیز نایلون‌ هایی که برای بسته بندی خشکبار استفاده می‌ شوند را به طور کامل ضد عفونی کرده و مطمئن می‌ شوند که داخل آن کاملا خشک و تمیز باشد.

تماس با پلی پارس تهران
02155583135
02155583102

سخن آخر
بسته بندی‌ های پلاستیکی از چیزی که به نظر می‌ رسد بسیار مهم‌ تر هستند. روزانه از آنها برای موارد بسیاری استفاده می‌ کنیم. به خصوص در مورد خشکبار و میوه‌ های خشک و حتی حبوبات استفاده از بسته بندی‌ های وکیوم شده بسیار مهم است. در این مطلب سعی کردیم شما را با ویژگی‌ ها و مزایای استفاده از نایلون بسته بندی برای خشکبار بیشتر آشنا کنیم. همچنین سوالات متداول درباره نایلون‌ های حبابدار، نایلون‌‌ های بسته بندی خشکبار و… بسیار زیاد است. امیدواریم در این مطلب به خوبی توانسته باشیم پاسخ برخی از آنها را داده باشیم.

سوالات متداول

خرید نایلون بسته بندی خشکبار برای چه کسانی مناسب است؟

خرید عمده نایلون‌ های بسته بندی خشکبار برای کسانی مناسب است که در زمینه تولید و عرضه انواع خشکبار فعالیت دارند. این نوع بسته بندی به حفظ و نگهداری آنها کمک می‌ کند.

می‌ توان از زیپ کیپ چند بار استفاده کرد؟

زیپ کیپ‌ ها را تنها یک بار می‌ توان استفاده کرد. از کارخانه آنها را ضد عفونی کرده و سپس با حجم مورد نظر خشکبار پر می‌ کنند. سپس محکم کیپ شده و دیگر دوباره به کار نمی‌ رود. مشتریان می‌ توانند خشکبار را تا تمام شدن در آن نگه دارند.

نایلون حبابدار برای بسته بندی خشکبار مناسب است؟

اگرچه این نوع نایلون انتخاب خوبی برای بسته بندی خشکبار است، اما بیشتر در لایه داخلی نایلون‌ های دیگری مانند زیپ کیپ‌ ها استفاده می‌ شوند. لایه بیرونی باید صاف و یک دست باشد تا بتوان از آن به منظور انجام کارهای تبلیغاتی استفاده کرد.

همه نایلون‌ های بسته بندی خشکبار یک کیفیت را دارند؟

شرکت‌ های تولید کننده نایلون‌ بسته بندی خشکبار انواع آن را با کیفیت‌ های مختلف تولید می‌ کنند. قیمت نقش زیادی در کیفیت بسته بندی دارد. برخی از نایلون‌ های بسته بندی بسیار با کیفیت هستند. بنابراین انتظار می‌ رود قیمت بیشتری نیز نسبت به سایر بسته بندی‌ های نایلونی داشته باشند.

به غیر از نایلون می‌ توان از چیز‌های دیگری برای بسته بندی خشکبار استفاده کرد؟

برای بسته بندی خشکبار از موارد دیگری مانند کاغذ و ظروف پلاستیکی نیز استفاده می‌ شود. اما نایلون‌ ها هم از نظر حمل و نقل راحت‌ تر هستند و هم این که قیمت مناسب‌ تری نسبت به بقیه متریال‌ های دیگر بسته بندی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *