3 مورد از پرکاربردترین نایلون‌ ها

نایلون حبابدار با کیفیت

در طول روز برای بسیاری از کارها از نایلون‌ ها در انواع مختلف استفاده می‌ کنیم. یکی از مهم‌ ترین اختراعات بشر نایلون و انواع آن است. شاید تاکنون زیاد به اهمیت آن توجه نکرده باشید. اما ما از آن‌ برای حمل خوراکی‌ ها، لباس‌ ها، لوازم شکستنی، برای حمل زباله، برای بسته بندی، وکیوم کردن و صدها مورد دیگر استفاده می کنیم. بدون شک انواع مختلفی از نایلون وجود دارد. اما در این مطلب از پلی پارس تهران 3 مورد از پرکاربردترین نایلون‌ ها را به شما معرفی می‌ کنیم.

مراکز فروش نایلون حبابدار در تهران

پرکاربردترین نایلون‌ ها

نایلون‌ های زیادی در دنیا برای استفاده‌ های مختلفی به کار می‌ روند. اما در استفاده‌ های روزانه انواع پر کاربردی وجود دارد. 3 مورد از مهم‌ ترین آنها موارد زیر هستند.

نایلون حبابدار

نایلون‌ های حبابدار نوعی از نایلون‌ های شفاف‌ اند که از آنها به منظور ضربه گیری استفاده می‌ شود. البته نایلون حبابدار این خاصیت خود را مدیون حباب‌ های هوایی است که بر روی سطح خود دارد. از این نایلون بیشتر برای بسته بندی و نگهداری کالاهایی استفاده می‌ شود که شکستنی هستند.
نحوه عملکرد این نوع نایلون به این صورت است که در حین تولید به صورت حبابدار تولید می‌ شوند. حباب‌ های هوایی که روی نایلون وجود دارند، این قابلیت را دارند که مانند بالشتک‌ های نرمی عمل کرده و در صورت برخورد جسم شکستنی به این طرف و آن طرف، بالشتک‌ های هوا فشار و ضربه را گرفته و از وارد شدن آن به جسم جلوگیری کنند.
بدون شک نایلون‌ های حبابدار جزو پرکاربردترین نایلون‌ ها در صنایع و مصارف مختلف‌ اند. انواع آن به صورت دو بعدی، سه بعدی، دو لایه با حباب‌ های درشت، سه لایه با حبا‌ب‌ های درشت و سه لایه با حباب‌ های ریز تولید می‌ شوند. از هر کدام از آنها در موارد مختلف استفاده می‌ شود.

همه چیز درباره نایلون های سه لایه بسته بندی

نایلون استرچ

همه ما نایلون‌ های سلفونی را دیده‌ ایم. نایلون‌ هایی که دارای خاصیت کششی هستند. نایلون استرچ یا نایلونی با قابلیت کششی همان نایلون‌ ها هستند که در آشپزخانه بسیاری از خانه‌ ها پیدا می‌ شود.
از آن برای پوشش خوراکی‌ ها و… در آشپزخانه استفاده می‌ کنند. اما بدون شک کارخانه‌ ها و صنایع مختلف نیز از نایلون استرچ استفاده می کنند. آنها به نایلونی برای بسته بندی نیاز دارند که سریع از هم باز شده و دارای قابلیت چسبندگی نیز باشد.
نایلون استرچ همان چیزی است که به آن نیاز دارند. استرچ فیلم یا استرچ پالت بند نام‌ های دیگری است که به این نوع نایلون داده‌ اند. این نایلون دارای سطحی صاف بوده و قدرت چسبندگی و کشش بالایی دارد. به همین دلیل به خوبی دور یک محصول یا بسته بندی را می‌ گیرد و آن را نگه می‌ دارد. فیلم استرچ‌ ها را در انواع مختلفی تولید می‌ کنند. برخی از آنها تا 4 برابر نیز قابلیت کشسانی دارند و در انواع دستی، فوق قدرتمند و … تولید شده اند.
هر کدام از آنها در بخش‌ های مختلفی استفاده می‌ شوند. نایلون استرچ یا فیلم استرچ دستی همانی است که در آشپزخانه و شیرینی پزی‌ ها از آن استفاده می‌ کنید. اما انواع دیگری که تولید می‌ شوند، مخصوص شرکت‌ ها، کارخانه‌ ها و مکان‌ هایی است که در کار بسته بندی و… فعالیت می‌ کنند.

نایلون شیرینگ

یکی دیگر از پرکاربردترین نایلون‌ هایی که در صنعت بسته بندی از آن استفاده می‌ کنند، نایلون شیرینگ است. شاید بارها این نوع نایلون را دیده باشید. نایلون‌ های شیرینگ نوعی نایلون پلی اتیلنی هستند که از آن برای بسته بندی استفاده می‌ شود.
این نایلون به کمک حرارتی که درجه آن بین 160 تا 220 متغیر است، تغییر حالت داده و به صورت قالب به دور هر چیزی که بخواهید می‌‌ پیچد. اگر توجه کرده باشید، برای بسته بندی رب‌ های گوجه فرنگی که در قوطی کنسروی هستند، برای انواع نوشابه‌ هایی که به صورت 6 تایی عرضه می‌ شوند، برای بسته بندی ظروف پلاستیکی و … که به صورت 6 تایی هستند و هر چیز دیگری که باید سفت و سخت وکیوم شوند، از این نوع نایلون استفاده می‌ کنند.
به طور کلی از نایلون شیرینگ در صنایع بسته بندی برای محصولاتی استفاده می‌ شود که لازم است محصول ثابت بوده و حرکت نکند.

خرید عمده نایلون برای چه کسانی مناسب است؟

اغلب اوقات این سوال پیش می‌ آید که خرید انواع نایلون‌ به صورت عمده اصلا مناسب است؟ اگر مناسب است بیشتر به درد چه کسانی می‌ خورد؟
در پاسخ باید گفت که از نایلون‌ ها تنها استفاده عادی نمی‌ شود. مصارف خانگی استفاده محدودی از نایلون‌ های مختلف دارند. اما برگردیم به صنایع مختلف. در این مطلب توضیح دادیم که صنایع مختلف از نایلون‌ های متفاوت استفاده می‌ کنند.
از فروشگاه‌ های فروش لوازم شکستنی گرفته تا صنایع و کارخانه‌ هایی که در پی مراقبت از محصولات خود هستند. خرید و تهیه نایلون‌ های حبابدار، نایلون‌ های شفاف و… . خرید برای این فروشگاه‌ ها و کارخانه‌ ها به صورت عمده از نظر قیمت و در دسترس بودن بسیار به صرفه است. زیرا خرید در تعداد بالا انجام می‌ شود.
نکته دیگر در مورد خرید عمده قابلیت شخصی سازی بر روی نایلون‌ ها است. می‌ توان حتی انواع رنگی و یا دارای تبلیغات و شماره تلفن به صورت چاپ شده بر روی نایلون را نیز سفارش داد. این خود بخش مهمی از روند بازاریابی برای فروشگاه‌ های مختلف، مغازه‌ ها و دیگر صنایعی است که به دنبال خرید عمده نایلون‌ های مختلف هستند.

تماس با کارشناسان پلی پارس تهران
2155692898
2155692899

سخن آخر

در این مطلب به طور کلی در مورد نایلون‌ ها و کاربرد آنها صحبت کردیم. همچنین 3 مورد از پرکاربردترین نایلون ها که در صنایع مختلف استفاده دارند را به شما معرفی کردیم. نایلون‌ ها کشف بسیار جالبی برای بشر بودند. نگهداری و مراقبت از خوراکی‌ ها و چیز‌های شکستنی به لطف نایلون‌ ها بسیار ساده‌ تر شده است. صدها نفع دیگر نیز برای ما وجود دارد. هر صنعت و کارخانه‌ ای نیز بسته به استفاده و نیاز خود نایلون‌ های مختلف را به کار می‌ برد. به همین سبب است که این ماده پلاستیکی که از ترکیبات پلیمری ساخته شده برای ما بسیار مهم است.

سوالات متداول

نایلون کشاورزی چیست؟

نایلون‌ ها بر اساس کاربردی که دارند دسته بندی می‌ شوند. نایلون کشاورزی نایلونی است که در موارد کشاورزی و باغداری از آن استفاده می‌ کنند. پر استفاده‌ ترین نایلون کشاورزی نیز نایلون گلخانه است.

آیا از نایلون‌ها برای چاپ تبلیغات نیز استفاده می‌ شود؟

در چند سال اخیر و با توسعه مارکیتنگ و روش‌ های آن، از نایلون‌ هایی که برای حمل کالا استفاده می‌ شوند، برای تبلیغات نیز استفاده می‌ کنند.

نایلون‌ های رنگی را می‌ توان برای بسته بندی استفاده کرد?

از بسته بندی برای حفظ و نگهداری مواد به خصوص مواد غذایی در مقابل حشرات و آلودگی‌ ها استفاده می‌ شود. این نوع بسته بندی را در رب‌ های گوجه فرنگی و نوشابه‌ های 6 تایی به وفور دیده‌ اید. اما به طور متداول برای معلوم بودن محصول بسته بندی شده، از نایلون شفاف به جای نایلون رنگی استفاده می‌ شود.

بیشتر در کجا از نایلون‌ های حبابدار استفاده می‌ شود؟

بیشترین استفاده از انواع نایلون حبابدار مربوط به صنعت بسته بندی است. حباب‌ های هوای محبوس درون این نوع نایلون، از خراب شدن و یا شکستن هر چیزی می‌شود که درون نایلون قرار گرفته است.

خرید انواع نایلون به صورت عمده وجود دارد؟

تولیدی‌ های انواع نایلون، برای مشتریان خود این امکان را فراهم می‌ کنند که در حجم زیاد و به صورت عمده خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *