چگونگی ساخت نایلون حبابدار ضربه گیر دولایه

بهترین نایلون حبابدار

نایلون‌ های حبابدار بیشتر به عنوان ضربه گیر استفاده می‌ شوند و به همین دلیل برای بسته‌ بندی کالاهای تولیدی یا بسته‌ بندی لوازم خانه در حین جابجایی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. به دلیل کاربردهای متنوعی که نایلون‌ های حبابدار دارند، در انواع و ابعاد مختلف تولید می‌ شوند. یکی از انواع نایلون‌ های حبابدار، نایلون حبابدار دولایه است و به دلیل قدرت خوبی که در برابر ضربه دارد و ضربه‌ گیر محسوب می‌ شود، برای بسته‌ بندی لوازم بیشتر از باقی کاربردها استفاده می‌ شود. می‌ توان متوجه شد که اصلی‌ ترین کاربرد نایلون‌ های حبابدار در هر نوع و مدلی، استفاده از آنها برای بسته‌ بندی وسایل است.

نایلون حبابدار ضربه گیر دولایه چیست و چه ویژگی‌ هایی دارد؟

نایلون‌ های حبابدار دولایه در دو نوع دو لایه حباب درشت و دو لایه حباب ریز تولید می‌ شوند. هر کدام از این دو مدل برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می‌ گیرند. نایلون‌ های حبابدار دولایه دارای ویژگی‌ های متنوعی هستند که موجب می‌ شود کاربردهای بسیاری پیدا کنند. در ادامه با مهم‌ ترین ویژگی‌ های نایلون‌ های حبابدار دولایه آشنا خواهید شد.

  •  مقاومت در برابر ضربه
  •  مقاومت در برابر ساییدگی
  •  جلوگیری از نفوذ نور خورشید
  •  جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و ذرات معلق
  •  جلوگیری از ورود کثیفی و آلودگی
  •  عایق حرارتی
  •  دارای شفافیت و درخشندگی

به دلیل بالا بودن ویژگی‌ های نایلون‌ های حبابدار، این دسته از نایلون‌ ها در عرض‌ ها و ضخامت‌ های متفاوتی تولید می‌ شوند. همچنین نایلون‌ های حبابدار دولایه دارای قیمت مناسبی نیز هستند و به همین دلیل افراد بسیاری برای کاربری‌ های خود از آنها استفاده می‌ کنند.

نایلون حبابدار چگونه ساخته می‌ شود؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که نایلون حبابدار چگونه ساخته می‌ شود؟ به طور کل نایلون پلیمری است که از جنس پلی اتیلن بوده و در سال 1935 به صورت تصادفی توسط یک موسسه علمی کشف شده است. این پلیمر با نام انگلیسی LDPEL شناخته می‌ شود و به دلیل این که در طبیعت به وفور پیدا می‌ شود، بسیار کاربردی و کارآمد است. برای تولید نایلون حبابدار این پلیمر را به همراه دیگر مواد وارد اکسترودر کرده و پس از بیرون آمدن لایه تولید شده از اکسترودر، اجازه می‌ دهند لایه مذکور خشک شود. پس از آن نوارپیچ می‌ شوند، بخش‌ های اضافی برش خورده و در نهایت به صورت رول شده آماده می‌ شود.
نایلون‌ های حبابدار دارای انواع مختلف دو لایه و سه‌ لایه است. روش تولید این نایلون‌ ها شبیه به هم بوده ولی دارای تفاوت‌ هایی است که در ادامه با این روش‌ های تولید و تفاوت‌ های آنها آشنا خواهید شد.

خرید بهترین نوع نایلون حبابدار

فرآیند تولید نایلون حبابدار دو لایه

در ابتدا رزین پلی اتیلن ذوب شده و به حالت مایع در می‌ آید. پس از آن مایع بر روی سطحی صاف ریخته می‌ شود و تا حدی که مد نظر است نازک می‌ شود. سپس از آن دو لایه نایلون به هم چسبیده به دست می‌ آید که درون این دو لایه مقداری هوا محسوب شده است. پس از تولید این دو لایه به هم چسبیده همراه با هوای محبوس شده، آن را به دور یک استوانه با سوراخ‌ هایی به همراه نیروی مکنده می‌ پیچند و در نهایت با مکش هوا به درون سوراخ‌ ها، نایلون‌ های حبابدار دولایه تولید می‌ شوند.

فرآیند تولید نایلون حبابدار سه‌ لایه

روش تولید نایلون حبابدار سه‌ لایه نیز مانند نایلون حبابدار دولایه است با این تفاوت که یک لایه دیگر را صاف و خشک کرده و به عنوان لایه سوم، روی لایه‌ های اول و دوم می‌ کشند. از این لایه به عنوان لایه محافظ نام می‌ برند. گفتنی است برای چسبیدن لایه دوم و سوم نیز موادی وجود دارد که به بهتر چسبانده شدن این لایه‌ ها کمک می‌ کنند.

در حین خرید نایلون حبابدار دولایه به چه نکاتی باید توجه شود؟

در هنگام خرید نایلون حبابدار دولایه نیاز است به برخی نکات توجه شود تا در نهایت بهترین نوع نایلون‌ های حبابدار به دست آید.

 توجه به نوع نایلون حبابدار دولایه با توجه به کاربرد مد نظر

از آن جایی که نایلون‌ های حبابدار دارای کاربردهای متنوعی هستند، در انواع مختلف تولید می‌ شوند و به همین دلیل نیاز است در حین خرید نایلون حبابدار، به انتخاب نوع مناسب آن توجه داشته باشید تا نایلون حبابدار بهترین کارایی را برای شما به همراه داشته باشد و مشکلاتی را به وجود نیاورد.

توجه به قیمت مناسب نایلون حبابدار دو لایه

در حین خرید هر وسیله‌ ای نیاز به دقت در رابطه با قیمت آن وجود دارد و نایلون حبابدار دولایه نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل در حین خرید این دسته از نایلون‌ ها نیاز است مدل‌ های مختلف از برندهای مختلف مورد بررسی قرار گیرد تا در نهایت با کیفیت‌ ترین نایلون حبابدار دولایه با بهترین قیمت خریداری شود.

توجه به کیفیت خوب نایلون حبابدار دو لایه

اگر از نایلون حبابدار دولایه برای بسته‌ بندی استفاده می‌ کنید، توجه به کیفیت اهمیت بسیاری پیدا می‌ کند. نایلون حبابدار باید در مقام یک ضربه‌ گیر ظاهر شود و بتواند به خوبی وسیله مد نظر را از خطرات ناشی از جابجایی حفظ کند. به همین دلیل کیفیت نایلون‌ های حبابدار مهم تلقی می‌ شود. خرید یک نایلون حبابدار دو لایه با کیفیت مناسب، به خوبی می‌ تواند وسیله را از خطرات به دور نگه دارد و به عنوان یک ضربه‌ گیر، عالی عمل کند. به طور مثال اگر دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید و می‌ خواهید محصولی را از طریق پست برای مشتری خود ارسال کنید، کیفیت نامناسب نایلون حبابدار می‌ تواند محصول را به صورت شکسته و یا ایراددار به دست مشتری برساند. در نتیجه فروشگاه اینترنتی شما ضرر خواهد کرد. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی است که توجه به کیفیت بالای نایلون حبابدار اهمیت پیدا می‌ کند.

02155583102

سخن پایانی
نایلون‌ های حبابدار دولایه یکی از انواع نایلون‌ های حبابدار است که در بین استفاده‌ کنندگان پرطرفدار بوده و بسیاری برای مصارف مختلف و به خصوص بسته‌ بندی کاربرد دارد. نایلون‌ های حبابدار دو لایه مانند دیگر انواع نایلون حبابدار دارای ویژگی‌ هایی هستند که می‌ تواند کاربردهای بسیاری پیدا کنند. در این مقاله از پلی پارس تهران به معرفی این دسته از نایلون‌ ها و ویژگی‌ های آن‌ ها پرداختیم و امیدواریم توانسته باشیم شما را با نایلون حبابدار ضربه گیر دولایه آشنا کنیم.
برای آشنایی با انواع نایلون حبابدار و خرید بهترین محصول می توانید با پلی پارس تهران که یکی از تولیدکنندگان معتبر این محصولات است، در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *