سوالات متداول درباره نایلون گلخانه ای

نایلون یو وی

برای بسیاری از مشتریان در زمان خرید نایلون گلخانه‌ ای و کشاورزی سوالاتی پیش می‌ آید. در ادامه به بررسی سوالات متداول در زمینه نایلون گلخانه‌ ای و کشاورزی پرداخته و آنها را پاسخ می‌ دهیم. اگر شما هم در این زمینه سوالاتی دارید، با ما همراه باشید.

نایلون عریض گلخانه‌ ای و نایلون کشاورزی چقدر عمر می‌ کند؟

طول عمر نایلون عریض گلخانه‌ ای یکی از متداول‌ ترین سوالات افراد در زمان خرید می‌ باشد. طول عمر این نایلون‌ ها بستگی به برند تولیدکننده و مواد استفاده شده در آنها دارد. برخی از برندها محصولات خود را به مدت خاصی گارانتی می‌ کنند. اما به صورت کلی، نایلون‌‌ های عریض حدود 5 سال و گاها بیشتر عمر می‌ کنند.
البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که عوامل گوناگونی می‌ تواند روی کاهش و یا افزایش طول عمر نایلون عریض گلخانه‌ ای تاثیر داشته باشد.

نایلون عریض گلخانه‌ای تا چند درصد Anti UV تولید می‌ شود؟

نایلون‌ های عریض معمولا از 1 تا 10 درصد UV تولید می‌ کنند. در صورتی که از 10 درصد UV بیشتر به مواد اولیه آنها اضافه شود، امکان استفاده از مواد اولیه برای پروسه تولید وجود نخواهد داشت.

رنگ‌ بندی نایلون گلخانه‌ ای به چه صورت می‌ باشد؟

در زمینه رنگ‌ بندی نایلون گلخانه‌ ای هیچ‌ گونه محدودیتی وجود ندارد. به همین دلیل می‌ توانید این محصول را با رنگ‌ بندی‌ های مختلفی سفارش و تهیه کنید. نایلون گلخانه‌ای رنگی تا حدی می‌ تواند میزان ضررهای نور خورشید را کاهش دهد.
توجه داشته باشید که استفاده از ماده افزودنی به نام مستربچ برای رنگی کردن نایلون، روی قیمت نهایی محصول تاثیر داشته و آن را کمی افزایش می‌ دهد.

هر کیلو نایلون گلخانه‌ ای حدودا چند متر می‌ باشد؟

به صورت کلی هر 5 متر مربع نایلون عریض گلخانه‌ ای بسته به ضخامت، یک کیلوگرم می‌ باشد. برخی از نایلون‌ های عریض دو لایه و یا سه لایه هستند که این موضوع تاثیر زیادی روی وزن نهایی محصول دارد.

آیا انبار کردن نایلون گلخانه‌ ای در طی زمان موجب خرابی آنها می‌ شود؟

به دلیل وجود مواد UV امکان انبار کردن پلاستیک‌ های عریض وجود ندارد. مواد UV دارای تاریخ انقضا یا همان تاریخ مصرف می‌ باشند. به همین دلیل بعد از مدتی دچار خرابی و فرسودگی می‌ شوند. تاریخ مصرف UV بستگی به میزان آن در نایلون دارد، اما به طور کلی آن‌ ها تا 5 سال عمر می‌ کنند.

ضخامت نایلون کشاورزی و نایلون عریض گلخانه‌ ای چقدر می‌ باشد؟

نایلون‌ های گلخانه‌ ای معمولا دارای ضخامتی بین 150 تا 300 میکرون می‌ باشند. البته با توجه به کاربرد و نیاز، می‌ توانید ضخامت مورد نظر خود را به صورت سفارشی نیز تهیه کنید.

عرض نایلون گلخانه‌ ای چند متر است؟

نایلون‌ های عریض معمولا بین 1 تا 16 متر ارائه می‌ شوند. در برخی مواقع نیز با توجه به سفارش مشتری امکان بیشتر شدن ابعاد هم وجود دارد.

وزن نایلون گلخانه‌ ای حدود چند کیلوگرم است؟

نایلون‌ های گلخانه‌ ای پس از تولید به دور طاقه ای رول می‌ شود. وزن هر طاقه بنابر سفارش مشتری می‌ تواند متفاوت و متغیر باشد. اما به صورت معمول، وزن هر رول پلاستیک گلخانه‌ ای بین 40 تا 70 کیلوگرم می‌ باشد.

قیمت هر متر نایلون گلخانه چقدر می‌ باشد؟

قیمت هر متر نایلون گلخانه‌ ای بسته به ضخامت، میزان مواد افزودنی UV موجود در آن، عرض و میزان سفارش متفاوت می‌ باشد. به همین دلیل برای کسب اطلاعات از قیمت دقیق محصول مورد نیاز بهتر است به صورت تلفنی استعلام بگیرید.

قیمت هر کیلو نایلون گلخانه چگونه تعیین می‌ شود؟

قیمت نایلون‌ های گلخانه‌ ای کیلویی مانند نایلون گلخانه‌ ای متری با توجه به کیفیت (درجه 1، درجه 2، درجه 3)، تعداد لایه‌ ها، میزان مواد افزودنی، ضخامت و … تعیین می‌ شود.

چه فاکتورهایی روی قیمت نایلون کشاورزی و نایلون عریض گلخانه‌ ای تاثیر دارد؟

میزان سفارش مشتری، میزان درصد مواد افزودنی، کیفیت مواد اولیه (درجه 1، درجه 2، درجه 3)، قیمت روز مواد اولیه پتروشیمی از مهم‌ ترین عوامل موثر در قیمت‌ گذاری نایلون کشاورزی و گلخانه‌ ای می‌ باشد.

چه نوع افزودنی‌ هایی در فرآیند تولید پلاستیک‌ های گلخانه‌ ای استفاده می‌ شود؟

افزودنی ضد نور خورشید، ضد اشعه ماوراء بنفش، افزودنی مادون قرمز، افزودنی AB ضد باکتری، افزودنی EVA، افزودنی anti fog ضد مه از موادهای افزودنی هستند که با توجه به نیاز مشتری به میزان مشخصی از آنها در فرآیند تولید پلاستیک گلخانه‌ ای استفاده می‌ شود.

منظور از نایلون گلخانه‌ ای دست دوم چیست؟

منظور از نایلون گلخانه ای دست دوم، نایلون هایی که یک بار استفاده شده و مجددا برای فروش گذاشته شده اند، نیست! نایلون گلخانه‌ ای دست دوم در حقیقت به دلیل مواد اولیه بازیافتی دسته 2 یا 3 استفاده شده در فرآیند تولید، اشاره دارد. دقت داشته باشید که استفاده از مواد اولیه ضایعاتی روی کاربرد نایلون تاثیر نداشته و تنها رنگ آن را کمی کدرتر می‌ کند.

چگونه می‌ توان فهمید که چه نوع افزودنی با چه میزان درصدی باید استفاده کنیم؟

برای تولید نایلون عریض گلخانه‌ ای، مواد افزودنی مختلف و گوناگونی وجود دارد. شما باید با توجه به عواملی نظیر: نوع گل و گیاهی مورد نظر برای کشت، خاک، شرایط آب و هوایی و … نوع و میزان مواد افزودنی را مشخص کنید. برای تشخیص نوع و میزان مواد افزودنی بهتر است از یک مهندس کشاورز کمک بگیرید؛ زیرا آنها می‌ توانند میزان دقیق و نوع افزودنی‌ ها به نایلون عریض را برای شما تعیین کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *