نایلون حبابدار متالایز

نایلون حبابدار متالایز

نایلون‌ ها انواع مختلف با کاربردهای گوناگون دارند که بیشتر برای بسته بندی محصولات متنوع از آنها استفاده می‌ شود. یکی از بهترین سلفون‌ ها برای بسته بندی، نایلون حبابدار متالایز می‌ باشد که به علت مقاومت بالا و خاصیت عایق بودن بیشتر در بسته بندی محصولات با ارزش بالا کاربرد دارد. برای آشنایی بیشتر با نایلون حبابدار متالایز و ویژگی ها و کاربردهای آن تا انتها با ما همراه باشید. در این مقاله به بررسی جامع نایلون متالایز و نایلون حبابدار می‌ پردازیم.

نایلون حبابدار متالایز چیست؟

سلفون‌ ها یا نایلون‌ ها متریالی هستند که در بسته بندی محصولات مختلف کاربرد دارند و شرکت‌ های مختلف از آنها برای بسته بندی و محافظت از محصولاتشان استفاده می‌ نمایند. نایلون حبابدار متالایز گونه‌ ای از نایلون حبابدار می‌ باشد که با استفاده از حباب‌ های هوا و پوشش‌ های پودر فلزات از ضربه، تابش پرتوها و سرما و گرما به کالا یا جسم جلوگیری می‌ کند.
نایلون‌ های حبابدار دارای مقاومت بالا به دلیل وجود حباب‌ های هوا می‌ باشند. با اضافه کردن لایه سلفونی متالایز یا اندود شده به نایلون حبابدار که معمولا چند لایه است، نایلون حبابدار متالایز ساخته می‌ شود.

کاربرد نایلون حبابدار

نایلون حبابدار، نایلونی است دارای کپسول‌ های حباب به قطرهای 10 الی 30 میلیمتر و ارتفاع‌ های ۱۰ الی ۱۲ میلیمتر به عرض‌ های ۱۰ الی ۲۲۰ سانتیمتر مختلف که جهت بسته بندی و محافظت از ضربه پذیری کلیه کالا‌ها بکار می‌ رود که با توجه به مورد استفاده نوع دو لایه یا سه لایه با ضخامت‌ های مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد. نایلون حبابدار در دو مدل تولید می‌ شود: دو لایه حباب درشت و دو لایه حباب ریز که هر کدام بنا بر سفارش مشتری و کالای مورد استفاده عرضه می‌ شوند.
نایلون‌ های حبابدار دارای مقاومت بالایی هستند. حباب‌ های هوای موجود در این نایلون باعث افزایش مقاومت آن در برابر ضربه می‌ شوند. همچنین این مدل نایلون یک عایق برای سرما، گرما، نور، گرد و غبار، صدا و … محسوب می‌ گردد.
از این مدل نایلون به دلیل داشتن حباب‌ های هوای ضربه‌ گیر، بیشتر برای بسته بندی و حمل و نقل محصولات و وسایل حساس به ضربه مانند لوازم خانگی استفاده می‌ شود. همچنین نایلون حبابدار ضخیم یا متالایز برای حفظ و انتقال حرارت لوله‌ های گرمایش از کف، جلوگیری از تابش نور خورشید، حفظ سرمای کانال کولر و لوله‌ های آب در ساختمان‌ ها، بسته بندی محصولات نوشیدنی برای حفظ دما و … استفاده می‌ گردد.
سلفون متالایز با حالتی آلومینیومی و براق می‌ تواند یک پوشش بسیار مناسب برای مواد غذایی باشد. برای مثال چیپس‌ ها دارای بسته بندی با نایلون متالایز هستند. بسته بندی آنها دارای یک طرف کاملا چاپ شده و طرف داخل بدون چاپ است و مواد خوراکی درونش ریخته شده زیرا موارد چاپی نباید با محصول غذایی برخورد داشته باشند.
بنابراین می‌ توان برای نام بردن از مهمترین موارد استفاده از نایلون حبابدار و نایلون متالایز موارد زیر را درنظر گرفت:

  • بسته بندی انواع محصولات چوبی
  • بسته بندی انواع لوازم خانگی
  • بسته بندی انواع لوازم الکترونیکی
  • بسته بندی های صنعتی
  • بسته بندی انواع قطعات خودرو
  • بسته بندی شیشه
  • بسته بندی مواد غذایی
  • بسته بندی محصولات بهداشتی و آرایشی

از دیگر کاربردهای جالب و خاص نایلون حبابدار با روکش متالایز می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیسه خواب با لایه‌ های حبابدار

اگر شما در کیسه خواب خود چند لایه از نایلون های حبابدار قرار دهید، احساس راحتی و نرمی بیشتری خواهید کرد. علاوه بر این به گرم نگه داشتن بیشتر شما کمک می کند.

فرمان خودروی حبابدار

برای رهایی از استرس ناشی از رانندگی و ترافیک می‌ توانید روی فرمان خودروی خود لایه ای از نایلون حبابدار قرار دهید. زیرا ترکاندن حباب‌ ها همانند دوران کودکی تان به شما آرامش خواهد بخشید خصوصا پشت چراغ قرمز.

عایق پنجره حبابدار

برای کسانی که به شدت اهل صرفه جویی هستند، علاوه بر استفاده از پنجره های دو جداره نیز این کار شدیدا توصیه می‌ گردد. زیرا باعث می‌ شود قبوض وسایل گرمایشی شما به خصوص در زمستان کاهش یابد. علاوه بر این از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری می‌ کند.

مزایای نایلون متالایز حباب دار

از مهمترین مزایای این مدل نایلون می‌ توان به مقاومت بالای آن در برابر فرسودگی و مقاومت در محیط‌ های اسیدی و به طور کلی مقاومت در برابر حلال‌ ها اشاره کرد. همچنین نایلون متالایز دارای مواد سمی نمی‌ باشد و در برابر رطوبت نیز مقاوم هستند. از مزایای نایلون حبابدار با روکش متالایز می‌توان سبک بودن و کیفیت و مقاومت بالای آن در برابر ضربه را نام برد. از این رو این مدل نایلون دارای استفاده‌ های زیادی می‌باشد.

تفاوت نایلون حبابدار متالایز با پشم شیشه

یکی از راه‌ های جلوگیری از هدر رفتن انرژی استفاده از پشم شیشه می‌ باشد. اما پشم شیشه معایبی مانند مقاومت کم در برابر رطوبت و نفوذ آب و ایجاد مشکلات پزشکی برای افراد دارد. نایلون حبابدار متالایز مشکلات و معایب پشم شیشه را ندارد و علاوه بر مقاوم بودن در برابر رطوبت، گرما، سرما، ضربه، گرد و غبار و … از نظر هزینه‌ ای نیز مقرون به صرفه‌ تر نسبت به پشم شیشه می‌ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *