ویژگی ها و کاربردهای کیسه های حباب دار

خرید نایلون

تا به حال در مورد کیسه حبابدار یا همان نایلون ضربه گیر چیزی شنیده اید؟ شاید حتی اسم آن را هم نشنیده باشید؛ اما جالب است بدانید که این نایلون ها همان نایلون هایی هستند که اکثر ما در کودکی با ترکاندن حباب های آن ها خاطره داریم. در ادامه قصد داریم که کیسه های حبابدار را از جهات مختلف مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

کیسه حبابدار چیست؟

کیسه حبابدار با نام های مختلفی مانند نایلون ضربه گیر یا نایلون حبابدار نیز شناخته می شود. همان طور که از اسم آن نیز مشخص است، در سطح این نایلون ها حباب های ریز و درشتی قرار دارد که نقش ضربه گیر را برای وسایل مختلف ایفا می کند و سبب مقاومت آن ها در برابر هر گونه ضربه خواهد شد. اگر نایلون حباب دار از دو یا سه طرف بسته شود، به یک کیسه حبابدار تبدیل خواهد شد که برای بسته بندی بسیاری از وسایل مناسب می باشد و می توان به راحتی اجناس را داخل آن ها قرار داد.

 

خرید نایلون حبابدار

مهم ترین کاربردهای کیسه حبابدار

کیسه حبابدار از جهت نحوه دوخت به دو دسته کلی تقسیم می شود:

 •  دو بعدی
 •  سه بعدی یا مکعبی

از نوع دو بعدی کیسه حبابدار برای بسته بندی لوازم غیر مکعبی مانند شیر آلات، تابلو فرش، قاب عکس، بلورجات، لوازم یدکی ماشین، ظروف چینی و لوازمی از این دست استفاده می شود.
در مقابل از کیسه های حبابدار سه بعدی، برای بسته بندی لوازمی که دارای اشکال مکعبی و سه بعدی هستند مانند یخچال و فریزر، اجاق گاز، تخت خواب، کمد، آینه و لوازمی از این دست استفاده می شود.
نکته جالب این است که کیسه های حبابدار برای بسته بندی بعضی از لوازم خاص بهینه شده اند و نوع نایلون های ضربه گیری که برای بسته بندی این لوازم استفاده می شوند، از جهت دوخت و بعضی موارد دیگر با سایرین کمی متفاوت است. از این لوازم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیسه حباب دار مخصوص بسته بندی مبل

این روزها معمولا کم تر خانه ای را می بینیم که بدون مبلمان باشد. مبلمان یکی از لوازم ضروری منزل می باشد که در اکثر موارد بسیار آسیب پذیر است و معمولا در هر اساس کشی حداقل یک یا دو بار ضربه می بیند. برای جلوگیری از آسیب دیدن مبلمان می توانید از کیسه های حباب دار مخصوص بسته بندی مبل استفاده کنید که علاوه بر این که نقش ضربه گیر را دارا است، از مبلمان در برابر هر گونه خط و خش و حتی گرد و غبار نیز محافظت می کند.

کیسه حباب دار مخصوص قطعات صنعتی

یکی از مشکلاتی که بسیاری از صاحبان قطعات صنعتی با آن دست و پنجه نرم می کنند، آسیب دیدن قطعات صنعتی هنگام جا به جایی می باشد. این آسیب دیدگی در مورد قطعات گران قیمت می تواند خسارت های سنگینی را به صاحب آن ها تحمیل کند؛ بنابراین بهتر است قبل از جا به جایی این قطعات، آن ها را در برابر هر گونه آسیب دیدگی و ضربه ایمن کنیم. این کیسه های حبابدار علاوه بر این که قطعات صنعتی را در برابر گرد و غبار و آلودگی محافظت می کند، با ایجاد فاصله بین قطعات مانع فرسایش آن ها نیز می شود.

کیسه حباب دار مخصوص بسته بندی قطعات الکترونیکی

کیسه های حبابدار یک گزینه بسیار مناسب برای بسته بندی قطعات الکترونیکی هستند. در مورد قطعات الکترونیکی، به علت حساسیت زیاد و آسیب پذیری آن ها نمی توان ریسک کرد و باید در ایمن ترین حالت، بسته بندی و جا به جا شوند. با استفاده از کیسه های حبابدار می توانید قطعات الکترونیکی را در ایمن ترین حالت جا به جا کنید.

استفاده از نایلون حبابدار در کیسه خواب

اگر شما از افرادی هستید که از کیسه خواب استفاده می‌ کنند، توصیه می‌ کنیم همیشه در کنار کیسه خواب، نایلون حبابدار نیز همراه خود داشته باشید. زیرا گذاشتن چندین لایه نایلون حبابدار در کیسه خواب می‌ تواند باعث احساس راحتی و نرمی شود. علاوه بر این‌ به گرم شدن شما در فصل سرما کمک شایانی می‌ کند.

استفاده از نایلون حبابدار برای فرمان خودرو

همانطور که اشاره شد، نایلون حبابدار کاربرد فراوانی دارد. به عنوان مثال: از این نایلون‌ ها می‌ توانید برای فرمان خودرو استفاده کنید. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که این کار چه فایده‌ ای می‌ تواند داشته باشد؟
در پاسخ باید بگوییم که با استفاده از نایلون حبابدار برای فرمان می‌‌‌‌‌‌ توانید از عرق کردن دست جلوگیری کرده و در زمان استرس‌ های ناشی از بارندگی و یا ترافیک خود را با آن سرگرم کنید. به این صورت استرس شما به حد چشمگیری کاهش می‌ یابد.

استفاده از نایلون حبابدار به عنوان عایق پنجره

نایلون‌ های حبابدار می‌ توانند یک گزینه ایده آل برای عایق پنجره‌ ها به حساب بیایند. با این کار نه تنها می توانید پنجره‌ های خود را عایق کنید، بلکه می‌‌‌‌‌‌‌ توانید در هزینه‌ های خود نیز صرفه جویی کنید. در نتیجه با صرف هزینه اندکی می‌ توانید از ورود هوای سرد و یا گرم به خانه جلوگیری و در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

خصوصیات نایلون های حبابدار

از جمله خصوصیات مهم نایلون‌ های حبابدار می‌ توان به موارد زیر اشاره داشت:

 •  این نایلون‌ ها یک ضربه گیر قوی و مناسب در برابر صدمات و آسیب‌ های احتمالی می‌ باشند.
 •  از نایلون‌ های حبابدار می‌ توان به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی استفاده کنید.
 •  یکی از مهم‌ ترین خصوصیات نایلون‌ های حبابدار، غیر قابل نفوذ بودن در مقابل آب و رطوبت است.
 •  این نایلون‌ ها می‌ توانند از ورود گرد و غبار جلوگیری کنند.
 •  نایلون حبابدار یک مانع ایده آل برای نفوذ چربی می‌ باشد.
 •  از دیگر ویژگی‌ های این نایلون‌ ها می‌ توان به جلوگیری از نفوذ نور به خانه اشاره داشت.

از دیگر کاربردهای کیسه های حباب دار

از دیگر موارد استفاده از نایلون ضربه گیر می توان به مواردی از قبیل پوشش حوض و استخرها، پوشش آلاچیق و سقف در فصول مختلف سال و تهیه یک زیر انداز نرم برای استفاده در مکان های تفریحی و مسافرت اشاره کرد. همچنین از کیسه های حبابدار می توان به عنوان عایقی برای دیواره گلخانه ها استفاده کرد تا از اتلاف انرژی، به خصوص در فصل زمستان تا حد امکان جلوگیری شود؛ به علاوه از کیسه حبابدار به عنوان یک عایق موقت لوله ها و کانال های آب نیز استفاده می شود.

مهم ترین ویژگی های کیسه های حبابدار

کیسه های حبابدار در هر صنعتی کاربردهای فراوانی دارند و تقریبا تمامی صنایعی که امکان آسیب دیدگی محصولات آن ها در طی جا به جایی وجود دارد از این نایلون ها استفاده می کنند. اما چه ویژگی هایی باعث این حجم از استقبال افراد از کیسه های حباب دار شده است؟ از مهم ترین ویژگی های کیسه های حبابدار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همان طور که گفتیم اصلی ترین مزیت و ویژگی کیسه های حبابدار این است که از لوازم در برابر هرگونه آسیب دیدگی در اثر شوک و ضربه محافظت می کند.
 • یکی از جالب ترین و کاربردی ترین ویژگی های نایلون ضربه گیر، عایق صدا و عایق حرارت بودن آن ها است. برای لوازمی که در صورت گرم شدن بیش از اندازه، امکان آسیب دیدگی آن ها وجود دارد، می توان از نایلون های حباب دار استفاده کرد. بسیاری از قطعات الکترونیکی و قطعات موبایل و کامپیوتر از این دست می باشند.
 • یکی دیگر از ویژگی های نایلون حباب دار این است که از محصول شما در برابر رسوب هر گونه گرد و غبار و آلودگی محافظت می کند. گرد و غبار و کثیفی یکی از اصلی ترین عوامل آسیب دیدگی بسیاری از لوازم حساس می باشد.
 • علاوه بر سه ویژگی گفته شده که موجب عمر و دوام بیشتر محصول می شوند، نایلون های حباب دار با بسته بندی آسان و سریع، حمل و نقل را برای صاحبان صنایع بسیار آسان تر کرده اند.

سخن پایانی
در این مطلب مهم ترین ویژگی های کیسه های حبابدار یا همان نایلون های ضربه گیر، به علاوه‌ ی کاربرد آن ها به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات کاملی را در این مورد به شما ارائه کنیم. در صورت تمایل می توانید در مورد کیسه های حباب دار در وبسایت پلی پارس تهران اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سوالات متداول

آیا نایلون‌ های حبابدار تنها استفاده صنعتی دارند؟

خیر؛ از نایلون‌ های حبابدار می توان استفاده‌‌‌‌‌ های مختلفی کرد.

آیا می‌‌‌‌‌‌‌ توان از نایلون‌ های حبابدار به عنوان عایق درب و پنجره استفاده کرد؟

بله؛ نایلون‌ های حبابدار گزینه‌ ای ایده آل و مناسب برای عایق درب و پنجره می‌ باشند.

در صورت بسته بندی وسایل‌ مختلف امکان بروز آسیب وجود دارد؟

اگر نایلون حبابدار متناسب با کالاهای خود انتخاب کنید، امکان آسیب رسیدن به کالاها به طرز چشمگیری کاهش می‌‌‌‌‌‌‌‌ یابد.

آیا از نایلون حبابدار می‌ توان به عنوان وسیله‌ ای جهت رفع استرس استفاده کرد؟

بله؛ افراد استرسی می‌ توانند از نایلون‌ های حبابدار به عنوان وسیله جهت رفع استرس استفاده کنند.

آیا نایلون‌ های حبابدار نم و رطوبت را جذب می‌ کنند؟

خیر؛ یکی از ویژگی‌ های اصلی نایلون‌ های حبابدار مقاومت بالا در برابر نفوذ آب و رطوبت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *