راهنمای خرید نایلون حبابدار

نایلون حبابدار با قیمت مناسب

همانطور که می‌ دانید نایلون حبابدار یکی از انواع بسته‌ بندی بوده که برای محافظت هر چه بیشتر کالاها در برابر آسیب دیدن و ضربه مورد استفاده قرار می‌ گیرد. فاکتورهای مختلفی برای استفاده از نایلون حبابدار موجود است که نوع محصول، تعداد لایه‌ ها، طول و عرض نایلون و … را شامل می‌ شود. همچنین در تهیه و خریداری نایلون حبابدار باید به نکات مختلفی توجه کرد که در ادامه این مقاله از سایت پلی پارس تهران به بررسی آنها می‌ پردازیم.

نایلون حبابدار چیست؟

نایلون حبابدار، نایلونی پفکی شکل بوده که بسته‌ بندی محصولات برای حمل و نقل آن با ایمنی بالا مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این نایلون به صورت چند لایه بوده که دارای حباب‌ هایی بر روی آن است. وجود این حباب‌ ها از آسیب دیدن و افتادن خش بر روی کالا جلوگیری می‌ کند. این نایلون دارای انواع مختلفی است که به شیوه های متفاوتی نیز تقسیم بندی می‌ شود. از انواع تقسیم بندی نایلون حبابدار می‌ توان به نوع حباب‌ های آن اشاره کرد.
یکی دیگر از انواع تقسیم بندی نایلون حبابدار، تعداد لایه‌ های آن است که معمولا به صورت دو لایه و سه لایه تهیه می‌ شود. نایلون حبابدار دارای شکل‌ های مختلفی است که به سه دسته پاکتی، کیسه ای و ورقه‌ ای تقسیم می‌ شود. نایلون حبابدار ورقه‌ ای، بسیار پر مصرف‌ تر از سایر انواع نایلون حبابدار است که توسط دستگاه و یا به صورت دستی، به دور محصول مورد نظر کشیده می‌ شود تا از آسیب‌ های آن همانند خش، حرارت، ضربه و … جلوگیری کند.

نایلون حبابدار چند لایه خریداری شود؟

همانطور که بالاتر به آن اشاره کردیم، نایلون حبابدار در دو مدل دو لایه و سه لایه تولید شده و به فروش می‌ رسد. این دو نوع نایلون حبابدار تفاوتی در مصرف آن نداشته و هر دو برای تمامی محصولات در سایزهای مختلف ، مورد استفاده قرار می‌ گیرند. تنها تفاوتی که نایلون سه لایه با دو لایه دارد، قدرت بیشتر نایلون سه لایه در محافظت از کالا است. به همین دلیل است که اگر محصولی دارای حساسیت بسیاری بوده مانند قطعات کامپیوتری یا تلویزیون‌ ها، آنها را با نایلون سه لایه بسته‌ بندی کرده و جابجا می‌ کنند.
در ساخت نایلون حبابدار دو لایه، دو لایه از نایلون بر روی هم قرار می‌ گیرند، در حالی که بین‌ این دو لایه هوا وجود دارد. سپس توسط دستگاه مکشی، هوای قسمتی از آن خارج شده و نایلون حبابدار دو لایه ایجاد می‌ شود. نایلون حبابدار سه لایه، دارای یک لایه نایلون حبابدار اضافه‌ تر بر روی دو لایه قبلی است. می توان گفت تنها تفاوتی که نایلون حبابدار دو لایه و سه لایه با یکدیگر دارند، وجود یک لایه اضافه نایلون حبابدار است. به همین دلیل، اگر محصولی دارای قطعات حساس‌ تر است، می‌ توانید از نایلون حبابدار سه لایه برای محافظت از آن استفاده کنید.

نایلون حبابدار با حباب‌ های درشت یا ریز

یکی از انواع تقسیم‌ بندی نایلون حبابدار، اندازه حباب‌ های آن است. به طور کلی قطر حباب‌ های نایلون حبابدار می‌ تواند از چند میلی‌ متر تا چند سانتی‌ متر تغییر کند. ویژگی نایلون حبابدار با حباب‌ های ریز، جلوگیری از خش شدن کالا است و توانایی زیادی برای محافظت از کالا در برابر ضربه و فشار ندارد. به همین دلیل استفاده از نایلون حبابدار با حباب‌ های ریز برای اجسام ظریف بسیار کاربرد دارد. به طور مثال برای محافظت از قاب موبایل‌ ها از این نوع نایلون حبابدار استفاده می‌ شود. اما همواره باید توجه داشت که صرفا ریزترین حباب برای جلوگیری از خش مناسب نیست بلکه با توجه به اندازه محصول، سایز حباب‌ های نایلون حبابدار نیز باید انتخاب شود. مناسب بودن سایز حباب نایلون حبابدار، باعث پوشاندن تمام بخش‌ ها از قبیل پیچ و خم‌ های موجود بر روی کالا می‌ شود.
در مقابل برای محافظت از محصولات در برابر ضربه و فشار، استفاده از نایلون حبابدار با حباب‌ های درشت بسیار کاربردی است. زیرا درشت بودن سایز حباب‌ ها سبب قدرت بالای نایلون حبابدار شده و استحکام آن جسم را بالا می‌ برد. به طور مثال برای جا به جایی وسایلی همچون درب آسانسور، یخچال و … استفاده از نایلون حبابدار با حباب درشت بسیار مناسب است.

نایلون دوبعدی یا سه بعدی بخریم؟

نایلون حبابدار سه بعدی، به نوعی از نایلون‌ های حبابدار اطلاق می‌ شود که توانایی آن را دارد تا به صورت مکعب در آمده و بدون وارد کردن نیروی اضافی، محصولات مکعبی شکل را به راحتی در بر بگیرد. این نوع نایلون حبابدار در ابعاد مختلف قابل سفارش است و سایز انتخابی، وابسته به نوع محصول مورد نظر است. در هنگام استفاده از نایلون سه بعدی، با توجه به شکل مکعبی محصول خود، می‌ توان آن را سفارش داد و کالا را به راحتی بسته‌ بندی کرد.
نایلون دو بعدی حبابدار، به صورت ورقه‌ ای و پاکتی تولید می‌ شود. هنگامی که نایلون حبابدار به صورت ورقه‌ ای در می‌ آید، آن را به صورت رول شده به فروش می‌ رسانند که با هر میزان که خریدار می‌ خواهد می‌ توان آن را به دور محصول بپیچید و لبه آن را چسب بزنید. در حالت پاکتی، امکان سفارش نایلون حبابدار در سایزهای مورد نظر خریدار وجود دارد. این نوع نایلون برای راحتی مشتریان تولید می‌ شود تا آنها برای بسته‌ بندی محصولات خود زمان زیادی را صرف نکنند. همچنین هدف از تولید این نایلون جلوگیری از مصرف شدن میزان زیادی نایلون حبابدار رول شده است. معمولا از نایلون حبابدار دو بعدی پاکتی برای اشیا تخت مانند قاب عکس‌ ها استفاده می‌ شود.

نایلون حبابدار با چه طول و عرضی بخریم؟

توجه به ابعاد محصولی که قصد بسته‌ بندی آن را داریم، بسیار با اهمیت است. زیرا در صورت دانستن ابعاد محصول، از خریدن مقدار بیشتری از نایلون جلوگیری شده و باعث کم‌ تر شدن هزینه می‌ شود. همچنین با دقت به ابعاد محصول می‌ توان از آسیب رساندن به محیط زیست با استفاده بیش از حد از نایلون جلوگیری کرد. همچنین ممکن است با خرید مقدار کمتر نایلون، ناچار به خرید مجدد و صرف زمان و هزینه بیشتر شوید.
در هنگامی که فردی قصد خرید نایلون حبابدار پاکتی را دارد، توجه به سایز محصول بسیار حائز اهمیت است زیرا احتمال خرید سایز دقیق نایلون حبابدار پاکتی بسیار کم شده و موجب خرید اندازه بزرگ‌ تر یا کوچک‌ تر از ابعاد جسم می‌ شود. همچنین برای خرید نایلون حبابدار ورقه‌ ای نیز باید دقت کرد تا پهنای مورد نیاز برای بسته‌ بندی محصول مورد نظر انتخاب شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *