صادرات نایلون و استرچ فیلم به کشورهای همسایه

فروش نایلون استرچ

شرکت پلی پارس تهران که یکی از بهترین شرکت‌ های تولید کننده انواع نایلون از قبیل نایلون حبابدار، نایلون عریض، نایلون شیرینگ، نایلون لمینت و استرچ فیلم می‌ باشد، آماده خدمت رسانی به تمامی متقاضیان این محصول چه در خارج از ایران و چه در داخل ایران می‌ باشد. این شرکت بین ‌المللی هم اکنون نیز در حال صادرات محصولات خود به بسیاری از کشورهای همسایه است. در ادامه این مقاله از سایت پلی پارس تهران به بررسی بیشتر صادرات نایلون و استرچ فیلم به کشورهای همسایه می‌ پردازیم.

 

استرچ فیلم

 

فیلم استرچ چیست؟

در ابتدا بهتر است تا با فیلم استرچ آشنا شده و در مورد آن بیشتر بدانیم و سپس به موضوعاتی نظیر صادرات آن بپردازیم. فیلم استرچ یا نایلون استرچ نوعی نایلون پوششی است که به صورت رول شده در می‌ آید و فیلم ایجاد شده درون ماشین استرچ کش قرار می‌ گیرد. این فیلم درون ماشین استرچ کش ویژگی‌ هایی مانند قابلیت کشسانی، چسبندگی و شفافیت را پیدا می‌ کند. مواد اولیه فیلم استرچ، موادی همچون پلی اتیلن سبک مانند LLD می‌ باشد. در فرایند ساخت آن نیز که از چند مرحله تشکیل شده است، از روش کواکستروژن ریخته‌گری استفاده می‌ شود.
این محصول پرکاربرد برای بسته‌ بندی انواع محصولات مورد استفاده قرار می‌ گیرد. شرکت‌ ها به منظور بسته‌ بندی بهتر و با کیفیت محصولات خود از فیلم استرچ استفاده می‌ کنند. به طور کلی این محصول قابل استفاده در صنایع مختلف نظیر صنایع کشاورزی، مواد غذایی و لوازم خانگی است. به بیانی دیگر فیلم استرچ همان سلفونی است که به دور بسته‌ بندی لوازم برقی، بطری‌ های نوشابه و … پیچیده می‌ شود. برای استفاده از آن نیز می‌ توان با کمک دستگاه استرچ، فیلم مورد نظر را به دور بسته پیچید تا از آن در برابر عوامل مختلفی همچون گرد و غبار و سایر عوامل تخریب کننده محافظت کرد.

ویژگی‌ های فیلم استرچ

فیلم استرچ دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها ویژگی خاص خود را دارند. فیلم استرچ دارای یک تا 5 لایه می‌ باشد که با توجه به محل استفاده تعداد لایه‌ های آن نیز متفاوت خواهد بود. مهم‌ ترین ویژگی‌ که فیلم استرچ دارد، قابلیت کشسانی این محصول است که می‌ تواند تا 4 برابر طول اولیه خود کش بیاید، بدون اینکه ذره‌ ای تغییر شکل دهد. این کشش باعث شده تا میزانی از این نایلون که مورد استفاده قرار می‌ گیرد، کمتر شده و استفاده از آن به صرفه‌ تر از استفاده از سایر انواع نایلون باشد. همچنین هر ویژگی دیگری نیز که مشتری بخواهد می‌ توان به فیلم استرچ اضافه کرد. به طور مثال اگر مشتری تقاضا دهد که فیلم استرچ تولید شده دارای رنگ خاصی باشد یا در برابر اشعه مقاوم باشد، این محصول قابل تولید است.

انواع فیلم استرچ

فیلم استرچ در دو نوع فیلم استرچ دستی و رول استرچ ماشینی تولید می‌ شود. فیلم استرچ دستی نوعی از نایلون استرچ است که توسط افراد به دور محصول مورد نظر پیچیده می‌ شود و در مکان‌ هایی همچون آشپزخانه‌ ها و شیرینی ‌پزی‌ ها برای پوشیده شدن روی مواد غذایی برای جلوگیری از ورود آلودگی به آنها یا برای بسته‌ بندی محصولات زراعی مانند انواع سبزی‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. سرعت کار با این نوع نایلون بسیار پایین بوده و همچنین نیازمند پرداخت حقوق به نیروی کار است. در هنگام استفاده از فیلم استرچ دستی لازم است تا نیروی وارده به رول نایلون تنظیم باشد زیرا این نوع نایلون دارای لطافت و کشش خاص خود است.
رول استرچ ماشینی گونه‌ ای از فیلم استرچ است که در دستگاهی با نام استرچ قرار گرفته و محصولات را به راحتی بسته‌ بندی می‌ کند. از این نایلون در فرودگاه‌ ها در وسیله‌ ای به نام استرچ پالت فرودگاهی استفاده می‌ شود و به کمک آن وسایلی که باید در قسمت بار هواپیما قرار بگیرد بسته ‌بندی شده تا از ورود هرگونه آسیب به آن جلوگیری شود. با استفاده از این نوع نایلون سرعت کار بیشتر شده، همچنین نیازی به پرداخت هزینه‌ های جانبی از قبیل حقوق نیروی کار نیست و فقط یکبار نیاز است تا دستگاه خاص آن خریداری شود. تمامی مراحل بسته‌ بندی در این روش کاملا اتوماتیک است. به دلیل اینکه بسته‌ بندی در این روش توسط دستگاه انجام می‌ شود، نیاز است تا فیلم استرچ دارای طول، ضخامت و میزان کشش بیشتری نسبت به حالت دستی آن باشد.

 

استرچ فیلم

مزایا و کاربردهای فیلم استرچ

خوبی فیلم استرچ در زمان استفاده قدرت چسبندگی بالای آن به هر کالایی است که می‌ خواهد بسته‌ بندی شود و این امر منجر به جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی، گرد و غبار و رطوبت می‌ شود. همچنین باعث شده تا محصولات در کنار همدیگر قرار بگیرند و آسیبی به آنها وارد نشود. قیمت مناسب این محصول نیز از دیگر مزایای فیلم استرچ است که برای بسیاری از تولید کنندگان کالاهای قابل بسته‌ بندی بسیار به صرفه است. این محصول متقاضیان زیادی در کشورهای همسایه دارد و همواره توسط شرکت پلی پارس تهران تولید شده و به سایر کشورها صادر می‌ شود. فیلم استرچ دارای کاربردهای بسیاری است که لیست زیر نمونه‌ ای از کاربردهای این نوع نایلون است.

 • بسته‌ بندی مصالح ساختمانی
 • بسته‌ بندی قطعات صنعتی
 • بسته‌ بندی محصولات ساخته شده در حوزه خودرو از قبیل سپر خودرو
 • بسته‌ بندی لوازم آشپزخانه
 • بسته‌ بندی مواد غذایی
 • تولید رنگ، چسب، رزین
 • تولید لوازم آشپزخانه
 • تولید قاب‌ های چوبی و پلی استر
 • تولید اسباب‌بازی

دستگاه‌ های استرچ پیچ

به صورت کلی برای استفاده از انواع رول استرچ نیاز به یک دستگاه استرچ پیچ خواهید داشت. دقت داشته باشید که انتخاب دستگاهی مناسب روی عملکرد شما تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل در زمان خرید باید موارد و نکات مختلفی را در نظر بگیرید. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم داشت:

بودجه در نظر گرفته شده

توجه داشته باشید که دستگاه‌ های استرچ پیچ از نظر عملکرد با یکدیگر متفاوت می‌ باشند. در صورتی که دستگاهی متناسب با بودجه خود پیدا می‌ کنید، باید ارزش آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. متاسفانه برخی از شرکت‌ ها بودجه را اولویت قرار می‌ دهند. در نتیجه پس از مدتی متوجه ضعف در عملکرد دستگاه استرچ پیچ می‌ شوند.
شما باید دستگاهی متناسب با بودجه خود خریداری کنید که مطمئن باشید می‌ تواند نیازهای شرکت را برطرف کند. یعنی بهتر است در بودجه انعطاف‌ پذیر باشید و همه جوانب را برای خرید دستگاه در نظر بگیرید.

میزان فضای مورد استفاده

دقت داشته باشید که دستگاه باید متناسب با فضای مورد نظر شما باشد. در واقع می‌ توانید با خرید دستگاه کوچک، فضا را حفظ کنید.

نیاز و توقع شما از دستگاه

این را در نظر داشته باشید که تنها تعیین نیاز‌های شما برای استفاده از نایلون استرچ کافی نیست. یعنی باید به گونه‌ ای عملکرد دستگاه برای سازمان را پیش بینی کنید.
نکته: این نکته را در نظر داشته باشید شما با خرید این دستگاه سرمایه گذاری می‌ کنید. در واقع سرمایه گذاری در دستگاهی که دارای ظرفیت بالاتر از نیاز فعلی می باشد می‌ تواند هوشمندانه‌ تر باشد.

صادرات نایلون و استرچ فیلم به کشورهای همسایه

حال که با این محصول آشنا شدیم بهتر است تا به نحوه صادرات آن بپردازیم. پلی پارس تهران با سابقه‌ ای بیش از 30 سال در صنعت نایلون، امروزه توانایی تولید 1500 تن نایلون در ماه را دارد. همچنین شرکت پلی پارس تهران با داشتن دو واحد تولید کننده با آخرین تجهیزات روز دنیا، سعی دارد تا با ارائه بهترین محصولات با کیفیت بالا سعی در جلب رضایت مشتریان خود کند. علاوه‌ بر این قیمت محصولات پلی پارس تهران با وجود استفاده از مواد اولیه مرغوب و تحویل نایلونی با کیفیت، بسیار مناسب است.
این شرکت مفتخر است تا با سابقه درخشان خود، بازار صادرات نایلون و استرچ فیلم را به دست گرفته و سفارشاتی از کشورهای همسایه دریافت کند. تمامی متقاضیان خرید انواع نایلون به منظور ثبت سفارشات خود از شرکت پلی پارس تهران می‌ توانند با واحدهای فروش تماس گرفته و سفارش دلخواه خود را بر اساس سایز، جنس، ضخامت و قیمت ثبت کنند.

کشورهای متقاضی

پلی پارس تهران نایلون استرچ فیلم را به بسیاری از کشورهای همسایه صادر می‌ کند. محصولات صادر شده تنها نایلون و استرچ فیلم نبوده، بلکه مواردی همچون سلفون، نایلون حباب ‌دار، نایلون شیرینگ و … نیز جزو محصولات صادر شده هستند. یکی از دلایلی که کشورهای همسایه علاقه زیادی به واردات نایلون ساخت ایران دارند، تکنولوژی‌ موجود در صنایع پلیمری و تولید نایلون کشور ایران می‌ باشد. متاسفانه به دلیل وجود تحریم‌ ها امکان صادرات این محصول به سایر کشورها مانند کشورهای اروپایی گرفته شده و بسیاری از شرکت‌ های بین‌المللی وارد معامله با شرکت های ایرانی نمی‌ شوند. لیست زیر چند مورد از کشورهای همسایه ایران هستند که نایلون و استرچ فیلم به آن کشورها صادر می‌ شود:

 • کشور عراق
 • کشور ترکیه
 • کشور عمان
 • کشور امارات

سوالات متداول

فیلم استرچ چه کاربردهایی دارد؟

از کاربردهای فیلم استرچ می‌ توان به بسته بندی مصالح ساختمانی، بسته بندی قطعات صنعتی، بسته بندی لوازم آشپزخانه، بسته بندی مواد غذایی، تولید رنگ، چسب، رزین، تولید اسباب بازی، تولید قاب‌های چوبی و پلی استر، تولید لوازم آشپزخانه، محصولات مربوط به خودروسازی اشاره داشت.

فیلم استرچ‌ معمولا به کدام کشورها صادر می‌ شود؟

عراق، ترکیه، عمان و امارات از جمله کشورهایی است که فیلم استرچ به آنها صادر می‌‌‌‌‌‌‌ شود.

فیلم استرچ چیست؟

فیلم استرچ یا نایلون استرچ نوعی نایلون پوششی است که به صورت رول شده در می‌ آید و فیلم ایجاد شده درون ماشین استرچ کش قرار می‌ گیرد.

فیلم استرچ‌ ها چه ویژگی‌ هایی دارند؟

قابلیت کشسانی، چسبندگی و شفافیت از مهم‌ ترین ویژگی‌ های نایلون استرچ است.

آیا فیلم استرچ چند لایه هم تولید می‌ شود؟

بله؛ فیلم استرچ‌ ها از 1 لایه تا 5 لایه تولید و ارائه می‌ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *