انواع روش های بسته بندی با کیسه حبابدار

نایلون حبابدار پلی پارس تهران

شاید در بسیاری از بسته بندی های لوازمی که خریداری کرده باشید وجود پررنگ کیسه های حبابدار را دیده باشید. شاید از خودتان بپرسید آیا اصلا این نایلون ها مناسب بسته بندی لوازم و وسایل می باشند؟
در جواب به این سوال باید برگشت به آن دورانی که ما در کودکی با ترکاندن حباب های روی این نایلون های حبابدار، لذت زیادی می بردیم. اگر کمی توجه کنید می فهمید که در واقع حباب های روی این نایلون ها مانع بسیار قوی در برابر ضربات و فشارهای وارده ناشی از جابجایی لوازم و سایر نیروهای جانبی می باشند.
علاوه بر ویژگی های گفته شده در رابطه با نایلون های حبابدار، اگر این نایلون ها از دو یا سه طرف دوخته و بسته شود، به شکل یک کیسه در می آید که مناسب ترین وسیله برای هر گونه بسته بندی است. در حقیقت این کیسه ی حبابدار قابلیت این را دارد که بسیار راحت و آسان اجناس مورد نظر را داخل آن گذاشته و به راحتی محصول را بسته بندی نماییم. در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر در رابطه با کیسه های حبابدار صحبت کنیم و روش های بسته بندی لوازم را با این کیسه به شما معرفی نماییم.

 

فروش انواع نایلون حبابدار

 

انواع کیسه های حبابدار از نظر ظاهر

  • کیسه حبابدار یک سر دوخت
  • کیسه حبابدار دو سر دوخت
  • کیسه حبابدار سه بعدی یا مکعبی شکل

انواع کیسه های حبابدار از نظر کاربرد

به طور کلی می توان گفت کیسه های حبابدار به دو دسته ی کلی تقسیم می گردند: کیسه ی حبابدار دو بعدی و کیسه ی حبابدار سه بعدی یا مکعبی
از کیسه های حبابدار دو بعدی برای کالاهای غیر مکعبی شکل مانند: ظروف چینی، بلورجات، شیرآلات، قاب عکس، تابلو فرش، لوازم یدکی خودرو و … استفاده می شود.
همچنین از کیسه های حبابدار سه بعدی یا مکعبی برای کالاهایی که دارای شکل منظم و مکعبی می باشند مانند: اجاق گاز، یخچال فریزر، کمد، کتابخانه، مبلمان، تخت خواب و … استفاده می گردد.

نحوه بسته بندی لوازم با نایلون حبابدار

در ابتدا باید برای شروع با توجه به حجم وسایل و ابعاد آن نایلون حبابدار را در اندازه ی مناسب تهیه نمایید. برای بسته بندی لوازم با نایلون های حبابدار احتیاج به وسایلی همچون قیچی، چسب اسکاچ و نایلون حبابدار می باشد.
نکته مهم برای بسته بندی لوازم با نایلون حبابدار این است که بسته بندی کالا حتما باید از طرف حبابدار این نایلون باشد، یعنی حباب های این نایلون ها حتما باید به طرف کالا باشند تا بتوانند به درستی از این وسایل محافظت کنند.
گاهی اوقات پیش می آید که برخی به اشتباه بسته بندی را به گونه ای انجام می دهند که حباب ها قسمت بیرونی بسته باشند و این باعث می شود که کارکرد و ضربه گیری آن تا حد زیادی کاهش یابد. علاوه بر آن اینکه حباب ها در تماس با محصول باشند باعث می شود که اصطحکاکی بین آن ها به وجود بیاید و محصول در نایلون تکان های کمتری بخورد و با ثابت ماندن در سرجای خود امکان آسیب دیدن آن کمتر شود.
دومین نکته ای که در بسته بندی کالا با این نایلون ها وجود دارد این است که اگر احتمال می دهید که بسته شما در معرض گرما و حرارت یا نور خورشید قرار خواهد گرفت پیش از بسته بندی با نایلون، با یک برگه روزنامه یا کاغذ آن را بپوشانید و چسب بزنید، سپس ادامه ی پروسه ی بسته بندی را انجام دهید زیرا ممکن است نایلون حبابدار بر اثر گرما ذوب شود و به کالای بسته بندی شده بچسبد و وسیله را خراب کند. پس اگر محصول شما دارای حساسیت هایی است و ذوب شدن نایلون به آن صدمه می زند یا ظاهر آن را خراب می کند حتما قبل از بسته بندی با نایلون حبابدار ابتدا حتما آن را با کاغذ آن را بپوشانید.
سومین نکته در بسته بندی نایلون های حبابدار این است که در هنگام بسته بندی باید با این نایلون ها کیسه حبابدار درست کنید. این به این معنا نیست که شما یک کیسه بسازید و سپس محصول را در آن قرار دهید زیرا این گونه فضای خالی زیادی درست می شود. برای این کار باید نایلون حبابدار را از طرف حباب به محصول بپیچانید و به اندازه ای که نیاز است آن را برش دهید سپس لبه های نایلون را با چسب نواری به هم بچسبانید. در نهایت اگر باز هم فضایی خالی درون بسته وجود داشت بسیار هم است که آن را با کاغذ مچاله شده پر کنید تا از تکان خوردن و ضربه دیدن کالا به طور کامل جلوگیری شود.

بسته بندی مبل به وسیله ی کیسه های حبابدار

مبلمان یکی از لوازم بسیار حساس در هنگام جابجایی ها و اسباب کشی می باشد. اما استفاده از کیسه های حبابدار این گونه صدمات را به حداقل می رساند و باعث می شود مبل شما در هنگام جابجایی ها هیچ گونه آسیبی نبیند. برای بسته بندی مبلمان به وسیله ی این نایلون ها تنها کافی است از این نوع نایلون ها به مقدار کافی تهیه کرده و به دور تا دور مبلمان و قسمت های چوبی مبلمان پیچیده و آن را به وسیله ی چسب کاملا فیکس نمایید.

بسته بندی درب های ضد سرقت به وسیله ی کیسه های حبابدار

یکی از موارد استفاده از نایلون های حبابدار به منظور بسته بندی قطعات الکترونیکی و یا مهم و همچنین وسایلی که در صورت وارد آمدن ضربه، خسارت زیادی خواهند دید، مانند درب های ضد سرقت که دارای قیمت بالایی می باشند، است. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم بسته بندی لوازم با این نایلون ها یکی از آسان ترین روش های بسته بندی می باشد در رابطه با بسته بندی درب های ضد سرقت نیز این موضوع صدق می کند. تنها کافیست تا نایلون حبابدار را با توجه به ابعاد درب ضد سرقت تهیه کرده و آن را به آسانی بسته بندی نمایید.

مزایای بسته بندی لوازم با استفاده از کیسه های حبابدار

  • محافظت از کالا در برابر حرارت به علت قابلیت عایق ضد حرارتی
  • محافظت از کالا در برابر ضربه و صدمات وارده ناشی از جابجایی
  • نهایتا حمل و نقل راحت و بسته بندی آسان به وسیله ی کیسه های حبابدار

نایلون حبابدار را بهتر است در چه سایزی تهیه کنیم؟

اگر قرار است اسباب کشی کنید یا برخی وسایل شکستنی را در مکانی نگه داری کنید یا محصولاتی را به نقاطی ارسال نمایید برای اینکه به طور کامل از ضربه و آسیب در امان باشند، حتما به نایلون حبابدار احتیاج پیدا خواهید کرد. اما این نایلون ها باید در چه سایزی تهیه شوند یا حباب های آن ها چه اندازه ای داشته باشند؟ برای اینکه هزینه اضافه ای بر خود تحمیل نکنید، مخصوصا اگر تولید کننده هستید و باید همیشه در حال پست کردن محصولات خود باشید، نایلون حبابدار را به اندازه تهیه کنید تا مقدار دور ریز کمتری داشته باشید.
در مورد اندازه و ابعاد حباب این نوع نایلون ها می توان گفت برای وسایل خیلی سبک و کوچک که می خواهید از خط و خش گرفتن آن جلوگیری کنید، نایلون با حباب های ریز بهترین گزینه به حساب می آید.
اما اگر هدف استفاده از نایلون ضربه گیری باشد، نایلون هایی با حباب های درشت بهترین گزینه برای این کار به حساب می آید. همانطور که در بالا ذکر شد، برای وسایل بزرگ تر نایلون حباب بزرگ استفاده می شود و برای کالاهای ظریف تر نایلون های حباب کوچک مناسب اند. پیش از خرید ابعادی که برای پوشش کامل کالا نیاز دارید را محاسبه کنید، سپس اقدام به خرید نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *