نايلون يو وی

تولید انواع نایلون کشاورزی

اگر بخواهیم به یکی از اصلی ترین اجزای گلخانه اشاره کنیم، مطمئنا اولین چیزی که به زبان می آوریم، پوشش گلخانه ای است. در واقع در همان مراحل ابتدایی احداث و حتی قبل از خرید باید انتخاب صحیحی صورت گیرد. پوشش گلخانه ای که از آن تحت عنوان نایلون یو وی نیز یاد می شود، کمک می کند تا از ورود هرگونه مواد مضر نور خورشید که منجر به آسیب گیاهان و افزایش رشد و راندمان گیاهان خواهد شد، جلوگیری به عمل آورد. معمولا از این نوع نایلون ها بر روی سقف گلخانه استفاده می شود تا به نوعی به فیلتر نور خورشید بپردازد.

 

خرید نایلون

اگر قصد خرید و بهره گیری از این نوع نایلون را دارید، توصیه می کنیم با کارشناسان و متخصصان سایت پلی پارس تهران ارتباط برقرار کنید. آنها می توانند راهنمایی های دقیقی خدمت شما ارائه دهند. اما مسئله اینجاست؛ قبل از هرگونه اقدام نیاز است تا اطلاعاتی را نسبت به این نوع نایلون ها بدست آورید.
در ادامه توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

نایلون یو وی را بشناسید

منظور از نایلون یو وی، نوعی نایلون عریض کشاورزی می باشد که ماده مقاوم کننده آن در برابر اشعه ماوراء بنفش به آن افزوده شده است. همانطور که گفته شد اغلب از آن بر روی سقف گلخانه استفاده می شود تا تشعشعات زیان آور نور خورشید، صدماتی را برای گیاهان درون گلخانه فراهم نیاورد. این کار در افزایش و رشد و راندمان گیاهان تاثیر بسزایی دارد.
اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه نایلون های uv بیاندازیم، باید به دهه 1950 میلادی برگردیم. جایی که این نایلون ها در جهت کاهش هزینه های مصرف سوخت و آسیب پذیری کمتر در شرایط جوی نامناسب، توانستند به عنوان یک جایگزین مناسب برای گلخانه های شیشه ای شناخته شوند. اگر بخواهیم مقایسه ای میان این دو نوع پوشش انجام دهیم؛ باید به مهم ترین ویژگی و برترین ویژگی نایلون یو وی بپردازیم. جایی که امکان افزودن مواد مقاوم کننده به آنها وجود دارد. این مواد خاصیت های مختلفی از خود به جای می گذارند که از جمله می توان به افزایش مقاومت در برابر اشعه ماورا بنفش، مادو قرمز، باکتری های مضر و… اشاره کرد.
در حال حاضر با توجه به پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی صورت گرفته؛ تمامی نایلون های گلخانه ای از نایلون دو لایه uv ساخته می شوند. جالب اینجاست که فضای بین این دولایه نیز با بالشتک هایی از هوای فشرده پر می شود. این لایه پس از برخورد مستقیم نور خورشید، پرتوهای uv را دفع می کند. لایه درونی نیز به علت برخورد کمتر با اشعه UV ضخامت کمتری (حدود 0.102 میلی متر) دارد.

مزایای بهره گیری از نایلون uv چیست؟

به طور کلی بهره گیری از نایلون یو وی منجر به افزایش طول عمر استحکام نایلون گلخانه می شود. آن دسته از افرادی که در مناطق سرما زندگی می کنند، با اضافه کردن افزودنی IR یا همان مادون قرمز می توانند از خروج این اشعه تا حدود زیادی جلوگیری نمایند. این عمل حتی مانع از کاهش دمای گلخانه نیز خواهد شد. اما این نایلون پرکاربرد ویژگی ها و مزایای دیگری نیز دارد. از جمله اینکه؛

  • منجر به صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.
  • کاهش استهلاک تجهیزات سرمایشی و گرمایشی گلخانه را به همراه دارد.
  • منجر به ارتقاء کیفیت محصول می شود.
  • شاهد افزایش راندمان تولید خواهید بود.
  • از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است.
  • نور به صورت کاملا مفید انتقال پیدا می کند.
  • از اتلاف گرما جلوگیری خواهد شد.
  • قیمت نایلون UV

یکی از مهم ترین مسائلی که در رابطه با خرید نایلون UV ذهن افراد را به خود مشغول می کند، قیمت آن است. این مسئله غیرقابل کتمان است که با توجه به نوع محصول باکیفیتی که دریافت می کنید، باید به همان نسبت هزینه بیشتری را پرداخت کنید. از طرفی وقتی صحبت از نایلون های یو وی به میان می آید، اولین مسئله ابعاد آن است. زیرا با توجه به اندازه گلخانه این نایلون ها باید در ابعاد مختلفی طراحی و تولید شوند.
از طرفی باید بدانید؛ شرکت پلی پارس تهران با توجه به تجهیزات و متخصصانی که در اختیار دارد، هیچ محدودیتی را در تولید ابعاد نایلون یو وی برای کاربران خود فراهم نیاورده است. اگر قصد خرید این نایلون ها را دارید، علاوه بر ابعاد گلخانه باید نوع کشت خود را نیز در نظر بگیرید. در این راستا کارشناسان و متخصصان شرکت پلی پارس تهران آماده اند تا راهنمایی های دقیقی را در اختیار شما قرار دهند. البته نباید از این مسئله غافل شوید، قیمت آنها براساس هر کیلوگرم محاسبه می شود. همچنین با توجه به میزان افزودنی UV، قیمت آنها میتواند متفاوت باشد.
هر چقدر که سفارش شما بیشتر باشد، میزان ضایعات تولید شده کمتر بوده و در نتیجه منجر به کاهش هزینه ها و قیمت گذاری آن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *