نایلون استرچ فیلم چیست و چه کاربردهایی دارد؟

استرچ پلي اتيلن

همه ما بارها و بارها در زندگی مان با انواع مختلف نایلون ها روبرو شده و از آنها استفاده کرده ایم. میدانیم که با توجه به نیاز خود باید به سراغ نایلون مخصوصی برویم. اما تاکنون چیزی در رابطه با نایلون استرچ فیلم شنیده اید؟
در وهله اول باید بدانید که استرچ فیلم یک محصول پولیمری می باشد. این محصول برای بسته بندی ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ابعاد و ضخامت تولید آن نیز با توجه به مصارف مختلف متفاوت است. اما بیایید به یک سوال مهم و پیش پا افتاده پاسخ دهیم؛ چرا به آن استرچ فیلم گفته می شود؟
حتما پارچه های استرچ را دیده اید؟ از همین رو این واژه برای شما آشناست. استرچ در زبان فارسی به معنای کشسانی است. این نوع از نایلون هم دارای قابلیت کشسانی است و میتوان آن را محکم به دور محصول پیچید. به این صورت، محصول مورد نظر بسته بندی خواهد شد. تولید آنها اغلب در صنعت غذایی و صنعتی است با این تفاوت که نوع غذایی آن از چسبندگی بالاتری برخوردار خواهد بود تا به راحتی دور ظروف پیچیده شود. حتی در برخی مواد نایلون استرچ فیلم به عنوان روکش محافظ غذا نیز مورد استفاده قرار میگیرد.
نایلون استرچ فیلم شفاف بوده و چیزی حدود سه و نیم برابر اندازه خود قابلیت کش آمدن دارد. هر چند از آنها برای بسته بندی قطعات صنعتی، و محصولات غیر غذایی دیگر نیز استفاده می شود.
تا اینجای مقاله با بخش زیادی از نایلون استرچ آشنا شده اید. در ادامه نیز در نظر داریم توضیحات کامل تری در زمینه کاربردها و ویژگی های مثبت آنها خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

مشخصات نایلون استرچ فیلم غذایی

نایلون استرچ فیلم غذایی از جمله نایلون ها با قابلیت کشسانی است که قیمتی گرانتر از استرچ های صنعتی دارد. از مهم ترین دلایل این افزایش قیمت، میتوان به بهداشتی بودن آن اشاره کرد. این نایلون ها کمک می کند تا مواد غذایی مانند شیرینی جات، حبوبات، سبزیجات و… خیلی زود در معرض فساد قرار نگیرند و به راحتی در یخچال و فریزر نگهداری شوند. این شفافیت و ظرافت محصول است که جلای خاصی به کالا می بخشد و خریدار را تشویق به خرید می کند.
در حال حاضر این نوع از نایلون ها برای بسته بندی و روکش انواع مرغ و گوشت، قارچ، میوه و سبزیجات و… مورد استفاده قرار میگیرد. اصلی ترین وظیفه این نوع از نایلون ها، شکستن قطعات ریز آب و شفاف نگه داشتن کالا است. این کار از بخار روی کالا جلوگیری می کند. این نوع از نایلون ها به صورت دستی و ماشینی قابل تولید هستند و همانطور که از نامش پیداست، مدل دستی آن برای بسته بندی و نوع ماشینی آن برای بهره گیری از دستگاه استرچ کش استفاده می شود.
دو روش تولید استرچ وجود دارد: روش مقرون به صرفه تر و پر سرعت اما با کیفیت کمتر، روش تولید با قالب است. در حالی که روش گران قیمت تر و با کیفیت بیشتری نیز وجود دارد که با استفاده از دمیدن انجام می شود.

 

استرچ پالت پيچ

کاربردهای استرچ فیلم چیست؟

نایلون استرچ این توانایی را دارد تا به حفظ و مراقبت از محصول بپردازد. همچنین امکانات کاملی را در اختیار کاربر قرار می دهد تا تولیدکنندگان نه تنها از حمل و نقل محصول اطمینان داشته باشند، بلکه افزایش قابل توجهی را در سرعت بسته بندی مشاهده نمایند.
شاید با خود فکر کنید، حال که اسم استرچ فیلم بر روی این نایلون گذاشته شده، یعنی به صورت فله ای تولید می شود.
اگر چنین فکری در سر دارید، باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. نایلون استرچ فیلم همانطور که گفته شد دارای قابلیت چسبندگی بوده و از ضخامت پایینی برخوردار است. از همین رو تولید و تحویل آن به صورت فله ای امکان پذیر نیست.

مهم ترین کاربرد آنها نیز در 2 شکل است. به صورت دستی و ماشینی پالت
با کمک این نوع از نایلون، افراد می توانند کالا یا هرچیزی را که تمایل دارند، بسته بندی کنند. و از ورود عوامل خارجی به داخل آن محافظت نمایند. برای بسته بندی کالا و محصولات از نمونه های مختلف با قیمت های متفاوتی میتوان استفاده نمود. اما این نوع از نایلون ها، جزء پرطرفدارترین و پرکاربردترین محصولات می باشد.

کلام آخر

تا حد امکان تلاش کردیم، توضیحاتی را در رابطه با نایلون استرچ فیلم و کاربردهای آنان خدمت شما ارائه دهیم. حال میدانید این محصول چیست و در چه راستایی مورد استفاده قرار میگیرد. از چه ویژگی هایی بهره مند است و بکارگیری آن در کدام صنعت، رایج است. اگر قصد خرید این نوع از نایلون را دارید و باز هم سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول کرده، توصیه می کنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. تا کارشناسان و متخصصان ما توضیحات و راهنمایی های دقیق و کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *