نایلون استرچ فیلم پلی اتیلن

استرچ فیلم پلی اتیلن

استرچ فیلم معمولاً برای فیلم های پلی اتیلن الاستیک چند لایه مورد استفاده قرار می گیرد، که با استفاده از فناوری اکستروژن فیلم موسوم به “CAST” ساخته می شود.  منظور از فیلم  این است که لایه نازکی از این مواد پیوستگی دقیق و انعطاف بالایی دارند..

پلی اتیلن کم چگال خطی (LLDPE) ماده پایه برای ساخت استرچ فیلماست. به لطف خطوط تولید مدرن و پیشرفته ترین فناوری و همچنین استفاده از مواد اولیه تهیه شده توسط سازندگان شناخته شده ، فیلم های ما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

طیف وسیعی از فیلم های پلی اتیلن از رزین های متالوسن پلی اتیلن با چگالی کم (m ‐ LLDPE) ، پلی اتیلن کم چگال خطی (LLDPE) و پلی اتیلن فوق العاده کم چگال (ULDPE) ، حاوی 0 و 8 درصد پلی ایزوبوتلین (PIB) تهیه می شود.

کاربرد

از استرچ فیلمدر درجه اول برای بسته بندی و محافظت از بارهای بسته بندی شده روی پالت ها گرفته تا موارد فردی با ابعاد کلی بزرگ استفاده می شود ، به دلیل ضخامت کم و دوام بالا که ثبات بار را تضمین می کند ، استفاده از  استرچ فیلم کارآمدترین روش بسته بندی محصولات است.

 استرچ فیلم Super Power and Power

ضخامت فیلم تولید شده از 10 تا 35 میکرومتر برای بسته بندی و محافظت از محصولات با استفاده از ماشین آلات بسته بندی طراحی شده است. عرض استاندارد فیلم: 500 میلی متر ، تولید فیلم عرض دیگر در ضرب های 250 میلی متر امکان پذیر است.

استرچ فیلم چیست؟

استرچ فیلم یک فیلم پلاستیکی نازک و قابل کشش است (که به طور معمول از پلی اتیلن ساخته می شود) که برای قفل و محکم کردن اجناس محافظ روی پالت استفاده می شود. همانطور که استرچ فیلم به اطراف پالت پیچیده می شود ، کشش ایجاد می شود و فیلم را قادر می سازد تا طول خود را تا 300 برابر افزایش دهد. سپس این کشش باعث ایجاد نیروی انقباضی در اطراف بار می شود و باعث می شود تا در جای خود ثابت بماند.

انواع استرچ فیلم

استرچ فیلم دو نوع اصلی دارد: استرچ فیلم دستی و استرچ فیلم ماشینی.

  1. استرچ فیلم دستی

استرچ فیلم دستی به طور خاص برای استفاده دستی طراحی شده است و بنابراین به طور معمول در عملیات بسته بندی با حجم کم مورد استفاده قرار می گیرد.

برای بسته بندی دستی در نظر گرفته شده است. ضخامت فیلم تولید شده از 10 تا 40 میکرومتر و عرض 450 میلی متر یا 500 میلی متر است ، کشش 100٪  تضمین شده است. این فیلم بر روی ماشین آلات اتوماتیک مجهزی تولید شده است که مجهز به امکاناتی است که هم طول و هم وزن زخم فیلم را روی رول کنترل می کنند.

  1. استرچ فیلم ماشین

استرچ فیلم ماشینی فیلمی است که بطور خاص برای استفاده در دستگاه بسته بندی کشش طراحی شده است و معمولاً در عملیات بسته بندی با حجم زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از انواع متداول استرچ فیلم دستگاه شامل:

Blown Stretch Film – با استفاده از فرآیند اکستروژن دمیده ساخته می شود. این فرایند شامل دمیدن رزین های گرم شده به داخل حباب است. سپس حباب به ورق هایی تبدیل می شود که نورد می شوند و به یک لوله هسته ای اعمال می شوند.

 

Cast Stretch Film – با استفاده از فرآیند اکستروژن ساخته می شود. این فرایند شامل تغذیه رزین های گرم شده از طریق یک خط غلطک خنک شده است که سپس فیلم را جامد می کند.

فیلم Pre-Stretched – فیلمی است که در مراحل ساخت از قبل کشیده شده است.

چه نوع تجهیزاتی برای استفاده از مواد کششی استفاده می شود؟

پیچش های کششی Turntable

لفافه های کششی از یک سکوی چرخشی موتوری برای چرخاندن پالت ها در جای خود استفاده می کنند و یک راه حل خوب برای عملیات بسته بندی با اندازه متوسط و یا پایین است که شامل بسته بندی 20 الی 40 محصول در روز می شود. می تواند در قالب های خودکار یا نیمه اتوماتیک باشد.

لفاف کششی بازو دوار

در بسته بندی های کششی بازوی چرخشی از بازوی مکانیکی استفاده می شود که به دور بار می چرخد. آنها به ویژه در بسته بندی بارهای بسیار سنگین یا سبک که می توانند بی ثباتی ایجاد کنند بسیار مفید هستند. لفاف کششی بازو دوار می تواند در قالب های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک باشد و برای عملیات بسته بندی 40 بار در ساعت مناسب است.

بسته بندی های کششی حلقه ای افقی مداری

لفافه های کششی حلقه ای افقی مداری از یک حلقه چرخشی عمودی برای بسته بندی کالاهای محافظ داخل آن استفاده می کنند و در بسته بندی بارهای طولانی و گسترده مانند الوار ، درها ، پنجره ها ، لوله کشی ، منسوجات و سایر موارد عالی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *