نایلون حبابدار

نایلون حبابدار

یکی از مشکلاتی که در حمل و نقل اکثر کالا‌ها همواره با آن رو به رو بوده‌ ایم، آسیب دیدن آن‌ ها در طول حمل می‌ باشد. خوشبختانه این روز‌ها با پیشرفت علم و تکنولوژی برای هر مشکلی راه حلی به دست می‌ آید. در عصر حاضر برای جلوگیری از آسیب دیدگی کالا‌های حساس در طی جابجایی از یک نوع ضربه گیر خاص به نام نایلون حباب ‌دار استفاده می‌ شود.

 

نایلون حبابدار

نایلون حبابدار چیست؟

نایلون حباب‎دار، نوعی نایلون شفاف است که دارای حباب‌ های ریز و درشت در سطح خود می‌ باشد که با گاز مخصوصی پر شده‌ اند. از این نایلون برای جلوگیری از آسیب دیدگی وسایل حساس در طول حمل و نقل استفاده می‌ شود و عملا نقش ضربه گیر را دارد.

چرا نایلون حبابدار عایق کننده خوبی است؟

درباره نایلون‌ های حباب دار بیشتر بدانید!

اول از همه باید گفت که جنس این نایلون‌ ها از مواد پلی اتیلن می‌ باشد و دارای انواع مختلفی است.
نایلون‌ های حباب‌ دار از درون دارای جنسی نرم و لطیف و از بیرون دارای حباب‌ هایی با اندازه‌ های مختلف است. میزان مقاومت این نایلون‌ ها متفاوت است؛ برای کالا‌هایی که حساسیت بیشتری دارند و احتمال آسیب دیدن آن‌ ها بیشتر است، از نایلون‌ هایی با حباب‌ های ریز‌تر و برای وسایل بزرگ ‌تر از نایلون‌ هایی با حباب‌ های درشت‌ تر استفاده می‌ شود.

انواع نایلون‌ های حباب‌ دار

نایلون‌ های حباب‌ دار از نظر کارایی و ساختار به ۴ دسته کلی تقسیم می‌ شوند:

نایلون حباب‌ دار دو بعدی یا معمولی

این نوع نایلون حباب‌ دار بیشتر از همه در دسترس قرار دارد و می‌ توان از آن تقریبا برای بسته بندی تمامی کالا‌ها استفاده کرد؛ مانند قطعات الکترونیکی، ظروف چینی و شکستنی، قاب عکس، تابلو‌ها و… البته لازم به ذکر است که نایلون‌ های دو بعدی برای ضربه‌ گیری وسایلی که فرم مکعبی دارند چندان مناسب نیستند.

نایلون حباب‌ دار سه بعدی

همان طور که گفتیم نایلون های دو بعدی برای بسته بندی لوازمی با فرم مکعب چندان مناسب نیستند، اما بر خلاف آن، نایلون های حبابدار سه بعدی مناسب ترین گزینه برای بسته بندی کالا های مکعبی شکل مانند یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، گاز، تخت خواب، مبلمان و امثال این ‌ها می‌ باشند. نایلون‌ های حباب‌ دار سه بعدی به گونه‌ ای طراحی شده‌ اند که عمل ضربه گیری را به خوبی برای اشیاء بزرگ و خصوصا لوازم الکترونیکی که آسیب پذیر‌تر هستند انجام می‌ دهند.

نایلون دو لایه حباب درشت

نایلون‌ های حباب درشت برای بسته بندی وسایل بزرگ ‌تر مناسب‌ تر هستند و لایه دوم سبب شده است که مقاومت این نایلون‌ ها تا حد قابل توجهی افزایش یابد.

نایلون سه لایه حباب درشت و حباب ریز

لایه سوم در نایلون‌ های سه لایه، نوعی لایه مقاومتی برای دو لایه زیرین ایجاد می‌ کند که سبب استحکام بیشتر حباب‌ ها و جلوگیری از ترکیدن آنها می‌ شود.
نایلون‌ های حباب درشت سه لایه بیشترین ضربه‌ گیری را برای وسایل بزرگ ایجاد می‌ کنند و در واقع بهترین و مطمئن‌ ترین گزینه ممکن برای بسته بندی وسایل بزرگ می‌ باشند.

خرید نایلون حبابدار به صورت عمده

از نایلون‌ های حباب ‌دار سه لایه نیز مانند مدل دو لایه آن برای بسته بندی وسایل حساس و شکننده استفاده می‌ شود. لایه سوم این نایلون ‌ها سبب می‌ شود که مقاومت آنها بیشتر شود و حباب‌ ها در اثر فشار نترکد. همین موضوع سبب شده است که نایلون‌ های سه لایه حباب ریز کارایی بهتر و عمر بیشتری نسبت به نوع دو لایه آن داشته باشد.

نوع دیگری از نایلون‌ های حباب دار با خاصیت ضد الکتریسیته نیز وجود دارد که نوع پیشرفته تر آنها عایق هستند. بنابراین در بعضی موارد می ‌توان از آن‌ ها به جای پشم شیشه و به عنوان یک نوع عایق حرارتی نیز استفاده کرد.

چند مورد از مهم‌ ترین موارد استفاده از نایلون‌ های حباب‌ دار

گرچه امروزه کم ‌تر کالایی را می‌ بینیم که با نایلون‌ های حباب ‌دار بسته بندی نشده باشد، اما با این حال بیشترین موارد استفاده آن 7 مورد زیر می ‌باشد:

  •  بسته بندی مبلمان چوبی و دکوراسیون اداری
  •  صنعت الکتریک
  •  تمامی صنف‌ هایی که در حمل اثاثیه فعالیت می‌ کنند.
  •  بسته بندی قطعات حساس و آسیب پذیر کامپیوتر
  •  صنایع تولید شیشه
  •  کارگاه‌ های کابینت سازی
  •  صنایع تولید کننده لوازم خانگی

 

نایلون حبابدار

نایلون حباب‌ دار چگونه تولید می‌ شود؟!

فرآیند تولید نایلون‌ های حباب‌ دار بر خلاف تصور عموم چندان کار سخت و پیچیده‌ ای نیست. برای تولید نایلون‌ های حباب‌ دار ابتدا مواد به نسبت‌ های لازم با یک دیگر مخلوط شده و وارد دستگاه اکسترودر می‌ شوند. پس از این که حالت ورقه‌ ای آنها شکل گرفت، توسط کلندر ضخامت داده می‌ شوند. در مرحله آخر به سمت خشک کن هدایت شده، رول می‌ شوند و قسمت‌ های اضافی آن برش می‌ خورد. به این صورت نایلون حباب‌ دار رول شده ساخته می‌ شود.

برای تولید نایلون‌ های حبابدار دو لایه پس از ذوب شدن رزین پلی اتیلن توسط دستگاه و تبدیل آن به مایع، رزین را روی تخته می‌ ریزند و به اندازه کافی ضخامت آن را کاهش می‌ دهند تا دو لایه نایلون تولید شود که به هم دیگر چسبیده هستند و البته بین آنها مقداری هوا وجود دارد. در مرحله بعد این نایلون دو لایه را به دور یک دستگاه استوانه‌ ای شکل می‌ پیچند؛ این دستگاه دارای حفره‌ هایی است که دارای خاصیت مکندگی می‌ باشند. پس از این که نایلون به دور دستگاه استوانه‌ ای شکل پیچیده شد، قسمت‌ هایی از سطح آن توسط حفره‌ های دستگاه مکیده می‌ شود و هوای محبوس به سمت این حفره‌ ها کشیده می‌ شود؛ این فرایند سبب می‌ شود که لایه زیرین تحت تاثیر قدرت مکندگی دستگاه دارای حباب هایی شود که از هوای محبوس بین دو لایه پر شده است.

برای تولید نایلون حبابدار سه لایه تمامی مراحل قبل طی می‌ شود. به این صورت که ابتدا یک نایلون دو لایه ساخته شده، سپس به طور مجدد رزین مذاب را نازک می‌ کنند و لایه سوم را طبق مراحل قبل می‌ سازند. در میان این لایه‌ ها موادی وجود دارد که سبب می‌ شود محکم‌ تر به یک دیگر متصل شوند. در واقع لایه سوم به عنوان یک لایه محافظ روی دو لایه دیگر قرار می گیرد و سبب مقاومت بیشتر آنها می‌ شود.

خرید نایلون حبابدار

انتخاب مناسب‌ ترین نایلون از مهم‌‌‌‌‌‌‌‌ ترین نکاتی است که در زمان خرید نایلون حبابدار باید به آن توجه کنید. همانطور که اشاره شد، نایلون حبابدار دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها برای بسته بندی نوع خاصی از محصولات مورد استفاده قرار می‌ گیرد. دقت داشته باشید که در صورت انتخاب نایلون اشتباه ضریب ایمنی محصول به طور چشمگیری کاهش می‌‌‌‌ یابد.
نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، کیفیت نایلون حبابدار است. معمولا از نایلون حبابدار جهت بسته بندی محصولات حساس و آسیب پذیر استفاده می‌ شود. به همین دلیل کیفیت نایلون برای حفظ ایمنی محصولات اهمیت زیادی پیدا می‌ کند.

فروش نایلون حبابدار

پلی پارس تهران یکی از شرکت‌ های معتبر ارائه دهنده انواع نایلون‌ های حبابدار است. شما می‌ توانید از طریق این شرکت نایلون های حبابدار را با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب خریداری کنید. برای خرید نایلون‌ های حبابدار و استعلام قیمت می‌ توانید از طریق شماره درج شده با کارشناسان شرکت پلی پارس در ارتباط باشید.

قیمت نایلون حبابدار

قیمت نایلون حبابدار بسته به نوع آن متفاوت است. همانطور که اشاره شد، نایلون‌ های حبابدار در انواع مختلفی تولید و ارائه می‌ شوند که قیمت هر کدام از آنها با دیگری متفاوت است. از طرفی عواملی همچون سایز حباب‌ ها، کیفیت و تعداد لایه، روی قیمت نهایی محصول تاثیرگذارند.
یعنی هر چقدر کیفیت نایلون حبابدار بالاتر باشد، قیمت آن نیز به همان نسبت افزایش می‌ یابد. متاسفانه بسیاری از سودجویان نایلون های حبابدار بی‌ کیفیت را با قیمت‌ های بسیار بالایی به فروش می‌ رسانند. به همین دلیل حتما باید در زمان خرید به اعتبار شرکت دقت داشته باشید.
توصیه می کنیم پیش از اقدام به خرید از شرکت‌ های مختلف استعلام هزینه بگیرید تا بتوانید این نایلون ها را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ ترین قیمت تهیه کنید.

نایلون حبابدار ارزان

شرکت‌ های بسیاری در زمینه تولید محصولات مختلف فعالیت می‌ کنند که برای بسته بندی محصولات خود نیاز به نایلون حبابدار دارند. این شرکت‌ ها معمولا از فروشگاه‌ هایی که نایلون حبابدار را با نازل‌ ترین قیمت ارائه می‌ دهند، اقدام به خرید این نایلون‌‌‌‌ ها می‌ کنند.
به همین دلیل ارائه نایلون حبابدار ارزان، تبدیل به خدماتی شده است که فروشندگان برای مشتریان خود در نظر می‌ گیرند. البته این را هم در نظر داشته باشید که گاهی نایلون‌ های حبابدار ارزان قیمت کیفیت پایینی دارند و بسیاری از خریداران از این موضوع ناراضی هستند. به همین دلیل در زمان خرید علاوه بر قیمت، باید به کیفیت محصول نیز دقت داشته باشید.
شرکت پلی پارس برای رفاه حال مشتریان خود انواع نایلون حبابدار را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه می‌ دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌ توانید از طریق شماره درج شده با ما در تماس باشید.

نایلون حبابدار با حباب‌ های بزرگ را خریداری کنیم یا با حباب‌ های کوچک؟

در زمان خرید نایلون حبابدار علاوه‌ بر کیفیت باید به اندازه حباب‌ های نایلون نیز دقت داشته باشید. حباب‌ های روی نایلون‌ ها باید متناسب با محصولات مورد نظر انتخاب شود. برای اینکه بتوانید نایلونی با حباب‌ های مناسب تهیه کنید باید به ابعاد محصول مورد نظر توجه کنید.
سایز حباب‌ های نایلون‌ های حبابدار متفاوت است. در واقع هر نوع نایلون حبابدار دارای سایز و ابعاد مشخصی است. به صورت کلی نایلون‌ های حبابداری که دارای حباب‌ های کوچک هستند، برای بسته بندی کالاهای کوچک و ظریف مناسب اند. به این ترتیب در صورت برخورد اجسام به کالا، نایلون حبابدار فشار وارد شده را به خوبی تحمل می‌‌‌‌‌‌‌‌ کند.
نایلون‌ های حبابداری که دارای حباب‌‌‌‌‌ هایی بزرگ هستند، برای بسته بندی کالاهایی با سایز بزرگ مناسب اند. پس اگر قصد بسته بندی کردن کالاهایی با سایز بزرگ دارید، توصیه می‌ کنیم از نایلون‌ های حبابدار سایز بزرگ استفاده کنید تا نایلون بتواند فشار و وزن وارد شده را تحمل کند.

سوالات متداول

آیا کالاهای بزرگ را می‌ توان با نایلون حبابدار سایز کوچک بسته بندی کرد؟

برای بسته بندی کالاهایی بزرگ توصیه می‌ کنیم از نایلون‌ های حباب درشت استفاده کنید. به این صورت نایلون می‌ تواند فشار وارد شده بر کالا را تحمل کند و از آسیب‌ های احتمالی جلوگیری کند.

نایلون‌ های حبابدار سایز کوچک برای بسته بندی چه کالاهایی مناسب است؟

نایلون‌ های حبابدار سایز کوچک مناسب بسته بندی کردن کالاهای کوچک و ظریف می باشند.

آیا کیفیت نایلون حبابدار می‌ تواند امنیت کالای ما را تضمین کند؟

کیفیت یکی از فاکتورهای مهم و اصلی تضمین کننده امنیت کالای شما است.

چه عواملی روی قیمت نهایی نایلون حبابدار تاثیر گذارند؟

عواملی همچون کیفیت، نوع، تعداد لایه ها و ابعاد روی قیمت نهایی نایلون حبابدار تاثیر گذارند.

برای تضمین امنیت کالای خود باید به چه مواردی دقت داشته باشیم؟

برای تضمین امنیت کالای خود در ابتدا باید نایلون حبابداری متناسب با نوع کالای خود انتخاب کنید. برای بسته بندی کالاهای کوچک و ظریف باید از نایلون‌ های حبابدار حباب ریز و برای بسته بندی کالاهای بزرگ باید از نایلون‌‌‌ های حبابدار حباب درشت استفاده کنید. علاوه‌بر این‌ حتما باید به کیفیت نایلون نیز دقت داشته باشید. به این صورت می‌ توانید امنیت کالای خود را تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *