استرچ فیلم پلی اتیلن(CPE)

استرچ_فیلم (استرچ پالت بند) چیست؟

چه کاربردی دارد و هنگام خرید به چه نکاتی باید توجه کنیم . حدس می‌زنم کلمات استرچ_فیلم پالت یا استرچ پالت بند را هنگامی که سر بسته‌بندی محصولات در کارخانه حضور داشته‌اید شنیده یا حتی اگر این حدسم هم اشتباه باشد 100% استرچ پالت بند را هنگام خرید پک نوشابه یا آب معدنی دیده‌اید. در این مقاله می خواهیم به شما توضیح دهیم که استرچ فیلم چیست، چه ویژگی هایی دارد، انواع استرچ پالت بند کدامند و کدام نوعش به درد محصول شما می خورد.

فیلم استرچ (استرچ پالت بند) کالایی نایلونی شکل، دارای سطحی صاف، شفاف و دارای قدرت کشش و چسبندگی بالا می باشد که طیف گسترده ای از ویژگی های لازم برای بسته بندی محصول را در اختیار کاربر قرار می دهد. پالت ها در سایز های مختلفی بر حسب نیاز مشتری ساخته میشوند ولی در نظر داشته باشید دستگاه های استرچ پالت ثابت محدودیت هایی در این زمینه دارند. اغلب پالت بند ها در پالتر هایی با طول و عرض یک متر الی یک مترو چهل سانتی متر را پشتیبانی میکنند. شما میتوانید برای سایز های بالاتر از سایر استرچ پالت ها همانند استرچ پالت پرتابل اتلانتا استفاده نمایید.

نایلون استرچ فیلم (استرچ پالت بند)

شاید کالاهای  کارخانه ای را که روی یک پایه چوبی با پلاستیکی محکم بسته بندی شده اند دقت کرده باشید. اسم آن پایه ی چوبی پالت است و اسم نایلون ضخیم  دور آن استرچ فیلم. این نایلون ها از پلی اتیلن ساخته می شوند و برای بسته بندی انواع محصولات در صنایع مختلف از جمله صنایع غذایی، خودروسازی، لوازم خانگی، کامپیوتر، لوازم جانبی و … کاربرد دارند. معمولاً برای اینکه در طول حمل و نقل به محصول ضربه وارد نشود و یا از جایی که قرار داده شده تکان نخورد آن را با یک نایلون ضخیم به هم و کل محصول را به پالت میبندند. استرچ کشی محصولات به دو صورت دستی و اتوماتیک انجام می شود. که باتوجه به سایز و نحوه حمل و نقل کالا دستگاه استرچ پالت خریداری می شود.

 وزن پالت :

همیشه وزن یکی از مهمترین معیار ها در بسته بندی میباشد و سبب ایجاد محدودیت در حین کار و بسته بندی میشود. اغلب استرچ پالت ها وزن های 1 الی 1.5 تن را میتوانند تحمل کنند ولی این محدودیت برای دستگاه های استرچ پالت پرتابل صادق نیست. دلیل این امر هم خیلی واضح میباشد چرا که پالت برروی زمین قرار گرفته و وزنی روی دستگاه نمی اندازد.

برای خرید استرچ فیلم پالت بند به چه نکاتی باید توجه کرد؟

انواع استرچ فیلم و کاربرد آنها

شرکت پلی پارس تهران نایلون های استرچ فیلم اش را در دو نوع سه لایه و پنج لایه با ضخامتی از 20 میکرون تا 50 میکرون و عرض از 5سانتیمتر تا 150 سانتیمتر ساده یا رنگی وضدآفتاب و استاتیک عرضه می کند. اگر می خواهید بدانید برای محصول کارخانه تان باید کدام نوع را سفارش دهید با ما همراه باشید. کشسانی رنگ و ضخامت نایلون در انتخاب آن موثر است.

شاخصه های استرچ_فیلم:

1.عرض فیلم

عرض استرچ فیلم های ما از 5سانتیمتر تا 10 سانتیمر است. که با توجه به ارتفاع محصول تان میتوانید عرض مورد نظر را انتخاب کنید

2.ضخامت فیلم.

ضخامت استرچ فیلم ها از 20 تا 50 میکرون است که با توجه به سنگینی محصولات میتوانید از ضخامت های مختلف استفاده

کنید. اگر وزن محصول تان را می دانید جدول زیر راهنمای خوبی برای انتخاب ضخامت مورد نظر است.